Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce wesprzeć duże rodziny. Ulgi, lokata...

0
Podziel się:

Prezes PiS uważa, że liczba rodzin wielodzietnych w Polsce będzie się zmniejszać.

PiS chce wesprzeć duże rodziny. Ulgi, lokata...
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUglYbV

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że liczba rodzin wielodzietnych w Polsce będzie się zmniejszać.

_ - 40 proc. rodzin wielodzietnych jest dziś w sferze ubóstwa. Czyli to jest dwa razy więcej niż przeciętna w kraju. I temu trzeba zapobiegać _ - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, rodzin z co najmniej trójką dzieci jest w Polsce obecnie tylko 1,5 mln. _ - Wedle obliczeń za dwadzieścia kilka lat ma być już tylko 1,2 mln. To jest element procesu depopulacji i musimy się temu przeciwstawić _ - uważa prezes PiS.

bEUglYbX

Według Kaczyńskiego, wiele rodzin chce mieć dużo dzieci, bo - jak mówił - jest to _ potrzeba emocjonalna i bardzo piękna _. Dlatego - jak mówił - państwo powinno służyć tej potrzebie, a nie zniechęcać do tego. - _ Oczywiście ta sfera zniechęcenia jest bardzo szeroka _ - uważa prezes PiS.

Kaczyński przedstawił propozycje swojej partii, które mają przeciwdziałać zmniejszaniu się liczby rodzin wielodzietnych w Polsce. Pierwszą propozycją jest wprowadzenie kart rodzin wielodzietnych. _ - To taka karta, która rodzinę wielodzietną - a więc to jest taka rodzina, która ma co najmniej troje dzieci - uprawnia do bezpłatnego korzystania albo z bardzo dużymi ulgami z komunikacji miejskiej, z różnego rodzaju instytucji kulturalnych, sportowych, rozrywkowych, etc. _ - powiedział szef PiS.

Jak mówił, jest to niby drobna rzecz, ale bardzo ułatwiająca rodzinom wielodzietnym funkcjonowanie i uczestniczenie w kulturze. Podkreślił, że taką propozycję przedstawił klub PiS w Radzie Warszawy. Jak mówił, jest ona obecnie procedowania i wyraził nadzieję, że zostanie wprowadzona.

Druga propozycja PiS zakłada możliwość wspólnego opodatkowania. _ - Nie na zasadzie, że to jest iloraz zależny od ilości dzieci. Na to nas w tym momencie nie stać. Ale można ten iloraz nieustannie zwiększać, czyli dajmy na to o połowę przy każdym dziecku - najpierw dwoje, później dwa i pół, trzy, trzy i pół i etc. _ - powiedział. Jak mówił, jest to stosowane w wielu krajach europejskich, np. we Francji, i daje pozytywne rezultaty.

bEUglYcd

Prezes PiS wymienił także propozycję lokaty dla każdego dziecka. _ - Mówię o tym na końcu, bo nie wiadomo, kiedy pierwsze dziecko rodzi, czy to będzie rodzina wielodzietna. Ale taka nawet niewielka lokata, która jest nienaruszalna do pełnoletniości, to jest ten dar ze strony państwa, a z drugiej strony to jest także pewna zachęta do oszczędzania dla rodziców, jeśli będą mieli tego rodzaju możliwość _ - dodał. Chodzi o to - jak mówił - by dziecko wchodzące w życie miało sumę pieniędzy, od której może zaczynać.

_ - To będzie też sygnał, że państwo się tym interesuje i że państwo chce, by w Polsce rodzin wielodzietnych było wiele, że państwo to powołanie, pasję szanuje i popiera w interesie rodzin, dzieci, i naszej wspólnoty narodowej, która powinna się rozwijać, a nie zwijać _ - mówił. Dodał, że obecnie tych rodzin jest coraz mniej.

[

bEUglYce

]( http://www.money.pl/sekcja/wybory-2011/ )

Czytaj więcej o kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t130691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;przestrzega;przed;pis-em,253,0,920317.html) Kluzik-Rostkowska: Czekałam rok, by to mówić Według niej, prezes PiS kolejny raz cynicznie zmienia swój wizerunek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;kaczynski;przekona;mlodych;do;pis-u,11,0,920075.html) PiS kusi młodych: ulgi, tanie mieszkania... Jarosław Kaczyński przekonuje młodych, że głos na PiS to głos na marzenia, ale są to realne marzenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;dostep;do;sluzby;zdrowia;musi;byc;realny,81,0,919377.html) Kaczyński: W kryzysie tego nie mogę obiecać - Dostęp do państwowej służby zdrowia musi być realny - powiedział Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;wytyka;po;siedem;grzechow;glownych;w;pe,217,0,919257.html) PiS o grzechach PO. "Wszystko kojarzą z.." - PiS wszystko się kojarzy z białą flagą - mówi szef MSZ Radosław Sikorski.

bEUglYcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)