Notowania

kopacz
17.05.2011 16:06

PiS kontra Kopacz: Wyjątkowy ignorant

PiS jeszcze dziś ma złożyć wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*PiS jeszcze dziś ma złożyć wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz. Uważa ją za złą minister, fatalnie ocenianą przez Polaków. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił też, alternatywny dla rządowego, plan naprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. *

_ - Nigdy nie jest zły czas, żeby wskazać błędy niewłaściwego ministra, zresztą fatalnie ocenionego również przez opinię publiczną _ - podkreślił PiS-owski ekspert od zdrowia, poseł Bolesław Piecha.

To już drugi wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie Kopacz. Zdaniem PiS, Kopacz powinna zapłacić stanowiskiem za - jak powiedział Piecha - _ szerokie otwarcie bramy do prywatyzacji szpitali _.

Piecha uzasadniając wniosek o wotum nieufności wobec Kopacz nazwał obecną minister zdrowia _ wyjątkowym ignorantem _. Stwierdził też, że odwołanie Kopacz może pomóc w zatrzymaniu komercjalizacji polskiej służby zdrowia. - _ Trzeba tę sytuację przerwać natychmiastowo, personalnie _ - powiedział.

Skrytykował też ustawę o działalności leczniczej przygotowaną przez ministerstwo zdrowia. - _ Chodzi o to, żeby rozmyć odpowiedzialność władz publicznych za zdrowie pacjentów _ - stwierdził.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t74629.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kopacz;u;prezydenta;opowie;o;reformie,204,0,805836.html) Kopacz u prezydenta. Opowie o reformie

Ustawę o działalności leczniczej prezydent Bronisław Komorowski podpisał w ubiegłym tygodniu. Zakłada ona m.in., że samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały pokrywać ich ujemne wyniki finansowe.

Poseł PiS skrytykował także Kopacz za ustawę refundacyjną. _ - Zaskutkuje ograniczeniem dostępu pacjentów do nowoczesnych leków i wzrostem współpłacenia w aptece. Już dzisiaj polski pacjent płaci za leki refundowane najwięcej w Europie _ - zaznaczył Piecha.

Dodał, że jego partii nie podoba się _ degradacja pozycji polskich lekarzy _. - _ Teraz jednym ruchem nieprzygotowane uczelnie rezygnują ze stażu lekarzy, których kwalifikacje będą zbliżone do felczerów. To nie jest wojna, żeby nie było nas stać na normalne, gruntowne szkolenie lekarzy _ - argumentował.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t136108.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/piecha;bankructwa;szpitali;beda;na;reke;samorzadom,57,0,800825.html) Piecha: Bankructwa szpitali będą na rękę samorządom

Posłanka PiS Elżbieta Rafalska mówiła z kolei o złej sytuacji pielęgniarek. Według niej, minister Kopacz proponując możliwość samozatrudniania pielęgniarek doprowadziła do protestu tego środowiska i pozbawiła je osłony socjalnej.

Kaczyński przedstawił natomiast, alternatywny wobec rządowego, plan zmian w polskiej służbie zdrowia. Zaproponował: zwiększenie wydatków na służbę zdrowia (do 6 proc. PKB); likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia; przyjęcie ustawy określającej sieć szpitali publicznych; powrót dentystów do szkół, a być może też lekarzy.

Zdaniem prezesa PiS, ten plan pozwala _ na ocalenie polskiej służby zdrowia _. _ Reguły rynkowe związane z zyskiem do tej dziedziny życia nie powinny być stosowane _ - oświadczył Kaczyński.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t135521.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/balicki;pod;rzadami;minister;kopacz;pacjenci;sa;bezradni,208,0,830416.html) Balicki: Pod rządami minister Kopacz pacjenci są bezradni Na wizytę trzeba czekać kilka, czy kilkanaście dni. To jest niepokojący sygnał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/money;pl;ocenia;rzady;ewy;kopacz;to;stracony;czas,149,0,830101.html) Money.pl ocenia rządy Ewy Kopacz. To stracony czas Wydatki na leczenie wzrosły o 30 procent, jednak nie udało się dokończyć żadnej z zapowiadanych dużych reform.
Tagi: kopacz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz