Notowania

wiadomości
10.03.2011 16:10

PJN: chcemy podjąć się trudnych reform, których nie zrealizowała PO

Propozycje ograniczenia obciążeń i obowiązków biurokratycznych nakładanych przez państwo na przedsiębiorców znajdą się w projektach ustaw, które PJN przedstawi na konwencji w Poznaniu. "Chcemy podjąć się trudnych reform niezrealizowanych przez PO" - mówi Jan Filip Libicki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Propozycje ograniczenia obciążeń i obowiązków biurokratycznych nakładanych przez państwo na przedsiębiorców znajdą się w projektach ustaw, które PJN przedstawi na konwencji w Poznaniu. "Chcemy podjąć się trudnych reform niezrealizowanych przez PO" - mówi Jan Filip Libicki. *

Poseł PJN powiedział PAP, że sobotni zjazd poświęcony będzie przede wszystkim reformom gospodarczym, które należy przeprowadzić w Polsce.

"Warto wskazać, że Wielkopolska, a szczególnie Poznań, to teren, gdzie PO osiągała zawsze dobre wyniki wyborcze i gdzie niezadowolenie z tego, czego PO nie zrealizowała, jest szczególnie duże" - mówił poseł.

PJN - jak zaznaczył - chce wysłać jasny sygnał do wyborców, że jest w stanie "te czasem trudne, a obiecane i niezrealizowane przez PO reformy podjąć".

Dlatego - jak tłumaczył - sobotnia konwencja będzie skoncentrowana wokół tematyki reformy finansów publicznych, a także "obrony obecnego kształtu reformy emerytalnej". "Chcemy wskazać, że wsparcie rodziny - tak, ale najpierw trzeba przeprowadzić szereg trudnych zmian - np. likwidację KRUS, emerytur mundurowych, zrównanie wieku emerytalnego. O tym wszystkim będziemy mówić" - wyliczał poseł.

Zapowiedział, że jego ugrupowanie przedstawi w sobotę projekty konkretnych ustaw, "pokaże, w jaki sposób ulżyć przedsiębiorcom".

Także inny poseł PJN Jacek Tomczak podkreślił w rozmowie z PAP, że PJN zaprezentuje w Poznaniu projekty ustaw, które w najbliższym czasie złoży w Sejmie. "Chcemy zmniejszyć obciążenia przedsiębiorców, które często ograniczają inicjatywę gospodarczą. Chcemy ograniczania barier biurokratycznych i ilości opłat, które obciążają przedsiębiorców" - tłumaczył.

Sobotnia konwencja odbędzie się w sali konferencyjnej World Trade Center w Poznaniu. Działacze PJN przewidują, że weźmie w niej udział ok. 300 osób. Zjazd ma także podsumować budowę i rozwój wielkopolskich struktur PJN - przedstawieni zostaną pełnomocnicy ugrupowania.

W konwencji udział wezmą m.in. przewodnicząca klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska, europoseł PJN Michał Kamiński oraz wiceszefowie klubu PJN - Paweł Poncyljusz oraz Elżbieta Jakubiak.

Przewodnicząca klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska podkreśliła w czwartek w Sejmie, że jej ugrupowanie planuje już konwencję ogólnopolską. Jednak - jak zaznaczyła - decyzja o jej dacie zapadnie po zarejestrowaniu przez sąd partii Polska Jest Najważniejsza. Wniosek w tej sprawie został złożony pod koniec stycznia.

Kluzik-Rostkowska powtórzyła, że 15 marca odbędzie się spotkanie w sądzie ws. rejestracji partii PJN. "Mam nadzieję, że już po tej rozmowie dojdzie bardzo szybko do rejestracji" - dodała. (PAP)

sdd/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz