Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen uruchomił nowe Miejsca Obsługi Podróżnych przy A1

0
Podziel się:

Wieszowa Północ oraz Wieszowa Południe w woj. śląskim, w powiecie zabrzańskim,
to otwarte przez PKN Orlen dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) z sześciu jakie powstaną wzdłuż
autostrady A1 - poinformował w środę płocki koncern.

Wieszowa Północ oraz Wieszowa Południe w woj. śląskim, w powiecie zabrzańskim, to otwarte przez PKN Orlen dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) z sześciu jakie powstaną wzdłuż autostrady A1 - poinformował w środę płocki koncern.

Oba MOP wraz z całodobowymi stacjami paliw zlokalizowane są po obu stronach autostrady A1 na odcinku drogi od Pyrzowic do przejścia granicznego z Czechami w Gorzyczkach.

W MOP znajdują się m.in. stacje paliw obsługujące zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, a także restauracje i strefy wypoczynku, w tym przystosowane dla dzieci. Jest także ponad 100 miejsc parkingowych dla aut osobowych w tym dla osób niepełnosprawnych, a także samochodów ciężarowych i autobusów.

PKN Orlen posiada obecnie 29 lokalizacji MOP w Polsce. Wraz z nowo otwartymi obiektami Wieszowa Północ oraz Południe w sieci płockiego koncernu działa obecnie 21 MOP, z czego 19 znajduje się przy autostradach A1, A2 i A4, a 2 przy drodze ekspresowej S7.

"Jak wynika z naszych obserwacji, konsumenci coraz częściej postrzegają stację paliw już nie tylko, jako punkt zatankowania pojazdu, ale także, jako miejsce odpoczynku, spotkań, gdzie w komfortowych warunkach mogą dobrze zjeść i nabrać sił do dalszej podróży, szczególnie z dziećmi" - powiedział m.in., cytowany w komunikacie PKN Orlen, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej płockiego koncernu, Marek Balawejder.

Według Zbigniewa Pawłuckiego, dyrektora wykonawczego ds. realizacji inwestycji majątkowych PKN Orlen, MOP w Wieszowa Południe i Północ są najszybciej zrealizowanymi przez spółkę obiektami tego typu, zapewniają one użytkownikom odpowiednie standardy jakości.

PKN Orlen podał, że oba nowo oddane MOP zostały zaprojektowane i wybudowane w ciągu 10 miesięcy, a statystycznie realizacja tego typu inwestycji trwa do 18 miesięcy.

Jak przypomniał płocki koncern, MOP to wydzielony teren przy szlaku drogowym o statusie autostrady bądź drogi szybkiego ruchu, którego lokalizacja umożliwia zaspokojenie podstawowych potrzeby podróżnych. Zachodnie klasyfikacje, na których wzorują się polskie rozwiązania wyróżniają trzy rodzaje takich obiektów. MOP kategorii I - to tylko parking i toalety, obiekty kategorii II dodatkowo mają stację paliwową wraz z restauracją, a obiekty III kategorii dysponują pełną infrastrukturą ze stacją, restauracją bądź barem szybkiej obsługi oraz motelem.(PAP)

mb/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)