Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKP wybrała firmę, która przebuduje stołeczny Dworzec Wschodni

0
Podziel się

Firma Strabag przebuduje warszawski Dworzec Wschodni - poinformował w środę
rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. Remont będzie kosztował ok. 31 mln zł. Prace mają się zakończyć na
przełomie 2011 i 2012.

bEiRIZNh

Firma Strabag przebuduje warszawski Dworzec Wschodni - poinformował w środę rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. Remont będzie kosztował ok. 31 mln zł. Prace mają się zakończyć na przełomie 2011 i 2012.

PKP SA w najbliższych kilkunastu dniach ma podpisać umowę z wykonawcą. Prace budowlane na dworcu mają rozpocząć się w III kwartale tego roku. W trakcie prac poszczególne części dworca będą czasowo wyłączane z użytkowania. Inwestycja jest finansowana z budżetu państwa oraz środków własnych PKP.

Gruntownie przebudowany ma zostać terminal dworca i jego otoczenie od strony ulicy Kijowskiej. Dworzec będzie miał nowy system informacji dla pasażerów, poczekalnie, klimatyzację, oświetlenie, kasy i parking oraz pętlę autobusową.

bEiRIZNj

We wschodnim skrzydle dworca mają być zlokalizowane punkty gastronomiczne, a w zachodnim - pomieszczenia przeznaczone na funkcje usługowe. Na poziomie antresoli zaprojektowane zostało centrum obsługi klienta VIP i powierzchnie biurowe. Obiekt będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zmodernizowana zostanie również część dworca dla pociągów podmiejskich od strony ul. Lubelskiej.

Projekt przebudowy dworca wykonywała na zlecenie PKP SA pracownia architektoniczna AiB, która zrealizowała m.in. projekty stacji metra: Ratusz i Marymont w Warszawie.(PAP)

aop/ pad/ mow/

bEiRIZNK
firma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)