Notowania

wybory prezydenckie 2010
19.06.2010 19:46

PKW odnotowała naruszenia ciszy wyborczej

Polegały na rozwieszaniu lub zrywaniu plakatów wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

*Incydenty miały drobny charakter. Polegały na rozwieszaniu plakatów wyborczych lub ich zrywaniu - informuje sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czaplicki (na zdjęciu). *

Plakaty wyborcze nieujawnionych kandydatów wywieszano w Gdańsku, Sztumie i Krakowie. W Łodzi do skrzynek pocztowych wrzucano ulotki wyborcze. W Koninie i Złotoryi zrywano zaś wcześniej rozwieszone plakaty wyborcze.

Z kolei w Jeleniej Górze wybito szybę w lokalu wyborczym, a w Gdyni-Chyloni uszkodzono klamkę w lokalu. Odpowiednie organa wyjaśniają wszystkie te incydenty.

Za czynną agitację w trakcie ciszy wyborczej grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł. Za publikowanie sondaży kara sięga od 500 tysięcy do miliona złotych.
O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę do godz. 20. W tym czasie zabroniona jest agitacja na rzecz kandydatów na prezydenta, podawanie do publicznej wiadomości wyników sondaży.

Nie wolno prowadzić czynnej agitacji wyborczej, czyli np. rozdawać ulotek, rozwieszać plakatów, nawoływać do głosowania na konkretnych kandydatów, organizować pochodów, manifestacji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Trwa cisza wyborcza, jej złamanie może drogo kosztować ]( http://news.money.pl/artykul/trwa;cisza;wyborcza;jej;zlamanie;moze;drogo;kosztowac,67,0,634435.html )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, cisza wyborcza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz