Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Plebiscyt Biblioteki Śląskiej na najlepszą książkę 2008 r.

0
Podziel się:

Do końca lipca można głosować na Książkę Roku 2008, wybierając spośród
pozycji nominowanych w X edycji plebiscytu Biblioteki Śląskiej w Katowicach - Śląskiego Wawrzynu
Literackiego - poinformowała w poniedziałek Aneta Satława z działu promocji biblioteki.

Do końca lipca można głosować na Książkę Roku 2008, wybierając spośród pozycji nominowanych w X edycji plebiscytu Biblioteki Śląskiej w Katowicach - Śląskiego Wawrzynu Literackiego - poinformowała w poniedziałek Aneta Satława z działu promocji biblioteki.

W tym sezonie do nagrody Biblioteki Śląskiej zgłoszono następujące książki: "Kup kota w worku" Tadeusza Różewicza, "Balzakiana" Jacka Dehnela, "Dzienniki z lat osiemdziesiątych" Teodora Parnickiego, "Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza" Beaty Nowackiej i Zygmunta Ziątka, "Gubione" Krystyny Miłobędzkiej, "Trzecie błyski" Julii Hartwig i "Dzienniki 1927-1969" Anny Kowalskiej.

Książki nominują wybitni humaniści - krytycy, badacze i znawcy współczesnej literatury, a zwycięzcę wybierają w głosowaniu czytelnicy biblioteki.

W holu Biblioteki Śląskiej znajduje się wystawa prezentująca wszystkie nominowane książki i sylwetki autorów, a także urna oraz karty do głosowania. Można także oddać głos poprzez internet, za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bs.katowice.pl. Rozstrzygnięcie plebiscytu czytelników wraz z uroczystym wręczeniem nagrody - statuetki z brązu autorstwa Zygmunta Brachmańskiego - odbędzie się we wrześniu.

W poprzednich edycjach plebiscytu czytelnicy nagrodzili książki: Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Ewy Lipskiej, Walerego Pisarka, Macieja Maleńczuka, Janusza Głowackiego, Jana Pawła II, Ryszarda Kapuścińskiego i Henryka Wańka.

Biblioteka Śląska jest największą i najstarszą w regionie oraz jedną z największych w Polsce. Z jej zbiorów - ok. 2 mln woluminów - korzysta ok. 130 tys. czytelników. (PAP)

lun/ hes/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)