Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO o współpracy koalicyjnej w zarządzie województwa małopolskiego

0
Podziel się:

Radni PO, którzy 100 dni temu weszli do zarządu
województwa małopolskiego, oceniają, że współpraca z innymi
koalicjantami układa się dobrze. Nie zamierzają wpływać na
koalicjanta - PSL, by rekomendowany przez niego przewodniczący
małopolskiego sejmiku zrezygnował z funkcji z powodu postawionych
mu zarzutów prokuratorskich o wyłudzenie pieniędzy z ARMiR.

Radni PO, którzy 100 dni temu weszli do zarządu województwa małopolskiego, oceniają, że współpraca z innymi koalicjantami układa się dobrze. Nie zamierzają wpływać na koalicjanta - PSL, by rekomendowany przez niego przewodniczący małopolskiego sejmiku zrezygnował z funkcji z powodu postawionych mu zarzutów prokuratorskich o wyłudzenie pieniędzy z ARMiR.

"Nie chcielibyśmy naciskać na naszego koalicjanta. Dla nas idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby pan przewodniczący sam podjął decyzję i do czasu wyjaśnienia tej sprawy zawiesił pełnienie tej funkcji" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Krakowie wicemarszałek województwa Leszek Zegzda (PO).

Proces przewodniczącego sejmiku małopolskiego Andrzeja Sz. rozpoczął się w czwartek przed Sądem Rejonowym w Tarnowie. Prokuratura zarzuca mu wyłudzenie dopłat bezpośrednich do gruntów rolnych od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Zdaniem prokuratury, Andrzej Sz. podał nieprawdziwe dane co do powierzchni upraw i wyłudził z ARiMR ponad 21,6 tys. zł oraz usiłował wyłudzić kolejne 3,7 tys. zł.

Andrzej Sz. powiedział PAP, że nie zamierza składać rezygnacji z funkcji przewodniczącego sejmiku. "Jestem niewinny. Sądzę, że już wkrótce zapadnie wyrok sądu, który wszystko rozstrzygnie i ja ten werdykt uszanuję" - dodał.

Wiceprzewodniczący małopolskiego sejmiku Witold Kozłowski z klubu PiS powiedział PAP, że jego klub zaapelował podczas ostatniej sesji sejmiku do koalicji rządzącej w Małopolsce, by po upublicznieniu zarzutów wobec przewodniczącego sejmiku, zareagowała. "Poczekamy, co zrobi koalicja" - mówił PAP Kozłowski.

Oceniając sto dni obecności PO w zarządzie województwa wicemarszałek Leszek Zegzda mówił, że było to sto dni intensywnej pracy nad Wieloletnim Programem Inwestycyjnym i oceną budżetu. "Czujemy się odpowiedzialni za strategiczne decyzje podejmowane przez zarząd województwa" - zapewnił.

Przewodniczący PO w Małopolsce, poseł Andrzej Czerwiński zapewnił, że współpraca z marszałkiem województwa Markiem Nawarą układa się bardzo dobrze. "Nie było do tej pory takich kwestii, które zapowiadałby jakiś rozłam" - podkreślił Czerwiński. Dodał, że choć Marek Nawara deklarował kilka miesięcy temu wstąpienie do PO, Platforma o to nie zabiega.

Radni Platformy Obywatelskiej weszli do zarządu województwa małopolskiego na początku marca, po zawarciu przez PO, Wspólnotę Małopolską i PSL nowej, większościowej koalicji w sejmiku i odwołaniu z zarządu radnych PiS i LPR. Marszałkiem województwa pozostał Marek Nawara (Wspólnota Małopolska, wcześniej PiS). W zarządzie pozostał także rekomendowany przez PSL Wojciech Kozak. Nie doszło wówczas także do zmiany na stanowisku przewodniczącego sejmiku. PiS i LPR są w opozycji.(PAP)

wos/ la/ ura/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)