Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Po wizycie w Moskwie szef MSWiA wrócił do kraju

0
Podziel się

Szef MSWiA Jerzy Miller, który przewodniczy komisji badającej katastrofę
prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, wrócił w czwartek wieczorem z Moskwy. Spotkał się tam z
rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem.

bEiiPdzF

Szef MSWiA Jerzy Miller, który przewodniczy komisji badającej katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, wrócił w czwartek wieczorem z Moskwy. Spotkał się tam z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem.

Miller nie chciał mówić dziennikarzom o szczegółach tego spotkania dodając tylko, że miało ono "charakter roboczy". Jak dowiedziała się PAP w MSWiA, strona polska wspólnie ze stroną rosyjską przygotowuje wspólny komunikat dotyczący szczegółów tego spotkania. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie on opublikowany.

Miller, który kieruje komisją badającą okoliczności katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem, mówił po przylocie do Moskwy w środę wieczorem, że celem jego wizyty jest "omówienie w roboczym trybie wszystkich problemów, jakie mamy ze wspólnym wyjaśnianiem okoliczności katastrofy".

bEiiPdzH

Miller stoi na czele Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Wyjaśnia ona przyczyny i okoliczności katastrofy TU-154M, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.(PAP)

gdyj/ wkr/ mag/

bEiiPdAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)