Notowania

Pociąg z posłami PiS dojechał do Rzymu

Ponad 300-osobowa pielgrzymka parlamentarzystów PiS, wraz z rodzinami i sympatykami partii weźmie udział w mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Ponad 300-osobowa pielgrzymka parlamentarzystów PiS, wraz z rodzinami i sympatykami partii weźmie udział w mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że dzień beatyfikacji Jana Pawła II, daje wielką nadzieję na to, że przesłanie _ Wielkiego Polaka _ zostanie zaakceptowane przez naród. - _ Przesłanie Karola Wojtyły ma charakter uniwersalny, nie tylko dotyczy naszego kraju, ale fundamentów nauki społecznej Kościoła _ - zaznaczył.

Zdaniem Błaszczaka, nauki Jana Pawła II - w których papież podkreślał godność ludzi pracy i solidarność międzyludzką - to fundament programu Prawa i Sprawiedliwości. Szef klubu PiS poinformował, że podróż pociągiem do Rzymu trwała 24 godziny i odbyła się bez komplikacji. - _ Podróżowali z nami księża, więc podróż upłynęła w atmosferze skupienia i przygotowaniu do mszy świętej _ - dodał.

Błaszczak powiedział, że po mszy beatyfikacyjnej parlamentarzyści PiS będą chcieli wejść do bazyliki św. Piotra. Powrót planowany jest o godzinie 19.

Parlamentarzyści PiS nie wezmą udziału w uroczystym obiedzie wydawanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i z kardynała Stanisława Dziwisza. - _ To nie jest żadna sensacja, program pielgrzymki przewiduje jedynie uczestniczenie we mszy świętej, potem Bazylika _ - tłumaczył Błaszczak.

Senator PiS Stanisław Kogut, który organizował przejazd pociągiem do Rzymu powiedział, że Jan Paweł II - za swoją służbę do Polski i świata - zasłużył na to, żeby politycy PiS przyjechali w dzień beatyfikacji do Rzymu. - _ Karol Wojtyła przyjeżdżał do Polski, teraz nadszedł czas, że my będziemy u niego, nie zostawimy go samego w Rzymie _ - podkreślił. - _ Beatyfikacja naszego papieża, to ogromne wyróżnienie do Rzeczypospolitej i chrześcijan na całym świecie _ - dodał Kogut.

Część polityków PiS przyjechała wcześniej do Rzymu samochodami, jak np. Joachim Brudziński z rodziną. - _ To dla nas przeżycie przede wszystkim religijne _ - mówił poseł PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t97742.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beatyfikacja;w;rzymie;-;rady;dla;pielgrzymow,182,0,793014.html) Beatyfikacja w Rzymie - rady dla pielgrzymów Przydatne informacje i wskazówki po polsku podaje strona biura pielgrzymkowego diecezji rzymskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t138402.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zapelniaja;sie;sektory;przed;bazylika;sw;piotra,202,0,821194.html) Zapełniają się sektory przed bazyliką św. Piotra W nocnym czuwaniu w Circo Massimo mogło uczestniczyć nawet 200 tysięcy osób. Teraz wypełniają plac św. Piotra.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/13/138509_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-hi-tech/beatyfikacja-w-3d-technologiczny-przelom-w-watykanie,0,821184.html) Beatyfikacja w 3D. Technologiczny przełom w Watykanie Ceremonia beatyfikacyjna polskiego papieża to pierwsza w historii Kościoła katolickiego uroczystość liturgiczna filmowana w technologii trójwymiarowej, a koszt jej obsługi to 3,6 miliona euro.
Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, beatyfikacja, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz