Notowania

wiadomości
16.08.2013 22:28

Pociągi między Katowicami a Bielskiem-Białą kursują bez zakłóceń

# Dochodzi informacja o zakończeniu utrudnień #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzi informacja o zakończeniu utrudnień #

16.08. Katowice (PAP) - W piątek wieczorem naprawiono sieć trakcyjną między Pszczyną a Kobiórem na Śląsku i wznowiono normalny ruch pociągów. Nad ranem złodzieje ukradli tam ok. 200 m sieci. Przez cały dzień pociągi jeździły po jednym torze, co powodowało sięgające godziny opóźnienia.

Odcinek Kobiór-Pszczyna to część popularnego szlaku kolejowego łączącego Katowice z Bielskiem-Białą, Wisłą, Żywcem i Zwardoniem. Utrudnienia dotknęły zarówno pasażerów pociągów lokalnych, jak i ekspresowych.

Jak poinformował PAP rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba, w piątek wieczorem, po udrożenieniu drugiego toru między Pszczyną a Kobiórem, ruch wrócił już do normy, a pociągi tego przewoźnika kursowały bez zakłóceń i opóźnień.

Oprócz kradzieży trakcji, do piątkowych kłopotów na śląskich torach przyczyniło się także poranne wykolejenie lokomotywy w Pszczynie. Na odcinku między Pszczyną a Czechowicami-Dziedzicami niektóre pociągi zastąpiono autobusami, a kilka pociągów pojechało trasą przez Oświęcim, co także wydłużyło ich jazdę o około godzinę. Utrudnienia usunięto około południa.

W minionym tygodniu ruch kolejowy w woj. śląskim kilkakrotnie był zdezorganizowany. W nocy z poniedziałku na wtorek złodzieje ukradli 200 m sieci trakcyjnej między Skoczowem a Goleszowem. Z tego powodu ruch pociągów między wsią Pierścieć a Wisłą Głębce został całkowicie wstrzymany. Na czas usunięcia awarii zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Ruch wznowiono dopiero w środę rano.

Przed tygodniem, w nocy z soboty na niedzielę, służby techniczne usunęły awarię sieci trakcyjnej na szlaku kolejowym między Porajem a Myszkowem, gdzie utrudnienia trwały prawie dobę. Do zerwania trakcji doszło w tym samym rejonie, gdzie w czwartek na skutek obniżenia sieci trakcyjnej zapalił się pociąg Kolei Śląskich typu Elf. Również wówczas ruch był utrudniony, a pociągi - opóźnione.(PAP)

mab/ kon/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz