Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pociągiem na Noc Muzeów

0
Podziel się

Pasażerowie, którzy pojadą ekspresem w trakcie Nocy Muzeów do Trójmiasta,
Katowic, Poznania, Warszawy albo Wrocławia, by zwiedzać tamtejsze muzea, bilet powrotny mogą
otrzymać za darmo. PKP Intercity oferuje też połączoną z ogniskiem wycieczkę po kolejowych muzeach.

bEgRlYhx

Pasażerowie, którzy pojadą ekspresem w trakcie Nocy Muzeów do Trójmiasta, Katowic, Poznania, Warszawy albo Wrocławia, by zwiedzać tamtejsze muzea, bilet powrotny mogą otrzymać za darmo. PKP Intercity oferuje też połączoną z ogniskiem wycieczkę po kolejowych muzeach.

Promocję "Muzealny Odjazd" przygotowało PKP Intercity i kieruje ją do "wszystkich miłośników sztuki i nocnych marków".

Żeby otrzymać darmowy bilet powrotny, trzeba kupić bilet jednorazowy do jednego z tych miast, uzyskać w jednym z odwiedzanych muzeów stempel, który będzie potwierdzeniem uczestnictwa w Nocy Muzeów i tym samym będzie uprawniał do przejazdu powrotnego na specjalnych warunkach, czyli jedynie na podstawie wykupionej miejscówki.

bEgRlYhz

Oferta obowiązuje tylko w drugiej klasie pociągów kategorii Express InterCity. Dotyczy pociągów wyjeżdżających do Trójmiasta, Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia w sobotę 15 maja po godz. 10 i wracających w niedzielę 16 maja przed godz. 14.

Przewoźnik organizuje także wspólnie z Fundacją Polskich Kolei Wąskotorowych i Polskim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei przejazd związany ze zwiedzaniem trzech kolejowych muzeów: Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, Parowozowni Skierniewice oraz stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy, w tym m.in. izby muzealnej Magazyn No.1, kuźni kolejowej oraz ekspozycji zabytkowego taboru wąskotorowego. W sumie przejazd potrwa ok. 6 godz. i obejmie 220 km.

"Żeby wziąć udział w objeździe, trzeba się zarejestrować na naszej stronie internetowej. Sama usługa przewozowa jest gratis, ale trzeba wziąć ze sobą prowiant na ognisko" - powiedział PAP rzecznik PKP Intercity Paweł Ney. Ognisko będzie zorganizowane w okolicy stacji w Jeżowie.

Siódma edycja Nocy Muzeów odbędzie się z soboty na niedzielę. Weźmie w niej udział kilkaset placówek w wielu miastach - m.in. muzea, galerie, biblioteki oraz Sejm. Zwiedzający będą mogli także wziąć udział w koncertach, happeningach, rekonstrukcjach historycznych i konkursach. Większość imprez będzie się odbywać między godz. 19 z 1 w nocy. Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. (PAP)

bEgRlYhF

her/ pad/ bk/

bEgRlYia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)