Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
15.06.2006 20:57

Podczas mszy w Boże Ciało papież modlił się za ludzkość

(homilia papieża)

Podziel się
Dodaj komentarz

*(homilia papieża) *

15.6.Rzym (PAP) - Podczas mszy odprawionej w uroczystość Bożego Ciała przed rzymską bazyliką świętego Jana na Lateranie Benedykt XVI modlił się za cierpiącą ludzkość.

Na zakończenie homilii papież odmówił modlitwę do Jezusa, w której znalazły się między innymi następujące słowa: "Prosimy, prowadź nas drogami naszej historii, ukazuj stale od nowa Kościołowi i jego pasterzom właściwą drogę, spójrz na cierpiącą ludzkość, która błąka się niepewna wśród tylu pytań, wejrzyj na głód fizyczny i psychiczny, który ją dręczy, daj ludziom chleb dla ciała i dla duszy, daj im pracę, daj im światło, daj im siebie samego, oczyść i uświęć nas wszystkich".

"Zgromadź nas z wszystkich krańców świata, zjednocz swój Kościół, zjednocz zranioną ludzkość, daj nam Twe zbawienie" - mówił Benedykt XVI.

W homilii papież nawiązał do dramatycznego braku wody w wielu rejonach świata. "W momencie, gdy mówi się o braku wody i wciąż na nowo słyszymy o groźbie tego, że ludzie i zwierzęta umierać będą z pragnienia w regionach pozbawionych wody, zdajemy sobie znowu sprawę z daru, jakim ona jest i z tego, że nie jesteśmy zdolni sami ją sobie zapewnić" - powiedział papież.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ ro/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz