Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podejrzany o podwójne zabójstwo w stanie krytycznym

0
Podziel się

Badania biegłych wykażą, czy ze znalezionej w
niedzielę przy Janie Sz. broni zostały przed tygodniem zastrzelone
dwie osoby. Podejrzany o podwójne zabójstwo mężczyzna, który
próbował popełnić samobójstwo, leży w krytycznym stanie w
szpitalu.

bEgETBGZ

*Badania biegłych wykażą, czy ze znalezionej w niedzielę przy Janie Sz. broni zostały przed tygodniem zastrzelone dwie osoby. Podejrzany o podwójne zabójstwo mężczyzna, który próbował popełnić samobójstwo, leży w krytycznym stanie w szpitalu. *

Poszukiwany przez siedem dni 32-letni Jan Sz., strzelił sobie w głowę w niedzielę, po tym, jak policja znalazła go na terenie posesji brata w Nowym Szczepankowie koło Śmigla (Wielkopolskie).

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Poznaniu.

bEgETBHb

Sz. był poszukiwany w związku z zarzutami prokuratury, która podejrzewa go o podwójne zabójstwo w miejscowości Machcin. W ubiegłą niedzielę miał tam zastrzelić swoją byłą szwagierkę i jej konkubenta.

Jak powiedział w poniedziałek PAP dr Piotr Smuszkiewicz z poznańskiego szpitala klinicznego, przewieziony w niedzielę do szpitala mężczyzna jest w stanie krytycznym. Lekarze nie dają mu większych szans na przeżycie. Pacjent utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Prokuratura przesłuchała w niedzielę krewnych poszukiwanego mężczyzny. Jak poinformowała Magdalena Mazur-Prus, do tej pory prokurator prowadzący sprawę na razie nie zdecydował się postawić nikomu zarzutów pomocnictwa w ukrywaniu się podejrzanemu.

Przy poszukiwanym znaleziono dwie sztuki broni: krótką i długą. Prokurator powoła biegłych, którzy wydadzą opinię, czy z którejś z nich zastrzelono dwie osoby w Machcinie.

bEgETBHh

"Trzeba sprawdzić czy broń nie była notowana przy innych przestępstwach, będzie też określone co to za broń i kto z niej korzystał. Cały czas trwają przesłuchania osób, które znajdowały się na terenie posesji, na której znaleziono poszukiwanego" - powiedziała PAP Mazur Prus.

Prokuratura na razie wstrzymuje się z podaniem zarzutów stawianych Sz. i ewentualnych motywów jakimi mógł się kierować przy zarzucanym mu zabójstwie. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła w czwartek Sz. zarzuty podwójnego zabójstwa: 28-letniej kobiety, oraz jej 31-letniego konkubenta.

Ich ciała z ranami postrzałowymi znaleziono tydzień temu wieczorem w Machcinie koło Kościana.

Sz. został skazany na początku grudnia ubiegłego roku na trzy lata więzienia za gwałt na swojej byłej żonie - siostrze zamordowanej. W chwili ogłoszenia wyroku mężczyzna przebywał od kilku miesięcy w areszcie.

bEgETBHi

Sąd podjął jednak postanowienie o zwolnieniu go do czasu uprawomocnienia się wyroku. Zażalenie wniosła wtedy poszkodowana i Sąd Okręgowy w Poznaniu przywrócił areszt. Wydano nakaz zatrzymania Sz.(PAP)

rpo/ malk/ woj/

bEgETBHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)