Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe
16.06.2006 17:10

Podkański: PSL "Piast" do wyborów samorządowych z centroprawicą

PSL "Piast" wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych z ugrupowaniami centroprawicowymi, a nie z SLD czy PO - zapowiedział w piątek w Białymstoku prezes PSL "Piast", eurodeputowany Zdzisław Podkański.

Podziel się
Dodaj komentarz

PSL "Piast" wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych z ugrupowaniami centroprawicowymi, a nie z SLD czy PO - zapowiedział w piątek w Białymstoku prezes PSL "Piast", eurodeputowany Zdzisław Podkański.

Podkański otworzył w piątek w Białymstoku swoje biuro, odbyło się też spotkanie inauguracyjne "Piasta" w Podlaskiem.

Polityk powiedział, że na pewno nie będą tworzone listy wyborcze jego partii z SLD i PO, bo są to ugrupowania liberalne.

"Będziemy szli z tymi, którzy są za Europą Ojczyzn, więc z centroprawicą - PiS, LPR, ROP, ZChN" - oświadczył Podkański. Zaznaczył jednak, że nie zapadła jeszcze decyzja, czy "Piast" utworzy samodzielne listy. Dodał, że raczej się tak nie stanie, bo nie chciałby, żeby PSL "Piast" był posądzany o "obracanie w gruzy" PSL.

Według Podkańskiego, PSL "Piast", od czasu zarejestrowania przez sąd w marcu i proklamowania na początku maja, ma już swoje struktury w 14 województwach, z wyjątkiem Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie do stronnictwa należy - jak mówił - około 3 tys. osób, najwięcej na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku.

Podkański nie odpowiedział wprost ilu z członków PSL "Piast" to osoby, które przeszły z PSL. Mówił jedynie, że w Polsce były przypadki, że do nowej organizacji przechodziły całe struktury gminne PSL lub nawet powiatowe.

Podkański powtarzał, że do rozłamu w PSL doszło, gdyż część działaczy nie chciała się dłużej godzić na "uzależnienie PSL od SLD" oraz na odejście od idei ruchu ludowego.

Obok Podkańskiego twórcami i liderami PSL "Piast" są eurodeputowani, byli działacze PSL Zbigniew Kuźmiuk i Janusz Wojciechowski.(PAP)

kow/ par/

Tagi: wybory samorządowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz