Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpacie dotknięte przez burze. Strażacy interweniowali ponad 100 razy

0
Podziel się:

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować w regionie do poranka.

Podkarpacie dotknięte przez burze. Strażacy interweniowali ponad 100 razy
(REPORTER)

Ponad sto razy interweniowali strażacy po burzach, które przechodziły wczoraj przez Podkarpacie. Najczęściej strażacy byli wzywani do pomocy przy zabezpieczaniu uszkodzonych przez grad dachów. W czasie nawałnic nikt nie został ranny.

Najwięcej pracy strażacy mieli w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, przeworskim, rzeszowskim i leżajskim. Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków młodszy brygadier Marcin Betleja, ponad 60 interwencji dotyczyło uszkodzonych przez grad dachów. _ - W takich przypadkach strażacy pomagają zabezpieczyć dachy plandekami _ - dodał.

Na szczęście podczas nawałnic nie dochodziło do zrywania poszyć dachowych, grad jedynie je dziurawił. Siła żywiołu była znaczna, bo grad przebijał nawet ceramiczne dachówki.

Betleja dodał, że pozostałe wezwania - ponad 40 - dotyczyły powalonych drzew, które blokowały drogi, a także zalanych piwnic i przepustów. - _ Ciągle mamy nowe wezwania i obawiam się, że będziemy usuwać skutki nawałnic, które przeszły przez kilka powiatów w regionie, do późnej nocy _ - dodał rzecznik strażaków.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować w regionie do poranka.

Czytaj więcej w Money.pl
Padał grad wielkości kurzych jaj. Szacują straty Najwięcej szkód spowodowały gwałtowne burze w powiatach: olsztyńskim, ostródzkim i iławskim, nieco mniej w powiatach: mrągowskim i lidzbarskim.
Będą silne burze z gradem Na obszarze województwa mazowieckiego w poniedziałek mogą wystąpić silne burze z gradem - ostrzega warszawski urząd miejski i apeluje o ostrożność.
Wichury wyrywały dachy. Ponad 300 interwencji Silna wichura - która przeszła po południu nad powiatem wołomińskim, na terenie gminy Dąbrówka (Mazowieckie) - pozrywała dachy i powaliła około 50 drzew.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)