Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Aplikacja na telefony o zabytkach Sanoka i Humennego

0
Podziel się:

Opis najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych w powiatach sanockim
i humeńskim (Słowacja) zawiera aplikacja na telefony, która powstała w ramach unijnego projektu
realizowanego wspólnie przez samorządy Sanoka i Humennego.

Opis najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych w powiatach sanockim i humeńskim (Słowacja) zawiera aplikacja na telefony, która powstała w ramach unijnego projektu realizowanego wspólnie przez samorządy Sanoka i Humennego.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa sanockiego magistratu Agnieszka Frączek, aplikacja w pięciu zakładkach zawiera informacje na temat najciekawszych miejsc, szlaków i komunikacji na obszarze dwóch powiatów oraz na trasie pomiędzy Sanokiem i Humennym.

"Na mapie zaznaczone zostały najważniejsze zabytki, jest też ich opis i zdjęcia. Z aplikacji można także dowiedzieć się, gdzie są atrakcje przyrodnicze, pomniki, muzea czy miejsca kultu. Są też praktyczne informacje dotyczące bazy noclegowej i gastronomicznej" - dodała Frączek.

Aplikacja pn. "Magiczne Bieszczady. Sanok i Dolina Osławy" jest dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, słowackiej oraz angielskiej. Została przygotowana na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android oraz IOS. Korzystać można również z jej wersji na przeglądarkę internetową pod adresem http://bieszczady.um.sanok.pl/pl

Frączek podkreśliła, że aplikacja będzie sukcesywnie rozbudowywana.

W ramach projektu "Przez Karpaty. Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennego" wymieniono oznakowanie na szlaku "Śladami dobrego wojaka Szwejka" między tymi dwoma miastami. Pojawiły się też nowe tablice informacyjne nawiązujące do przygód Szwejka.

Oba miasta wydały ponad 12 tys. egzemplarzy folderów o atrakcjach turystycznych i zabytkach Sanoka i Humennego. Broszury ukazały się w trzech wersjach językowych: polskiej, słowackiej i angielskiej.

Budżet projektu wyniósł ok. 58 tys. euro, znaczna część tej kwoty pochodziła z unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. (PAP)

huk/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)