Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 20:19

Podkarpackie: Firma Heli-One zainwestuje pod Rzeszowem 15 mln dolarów

Firma Heli-One wybuduje w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) potężny hangar, w którym remontowane będą śmigłowce. Inwestycja kosztować będzie 15 mln dolarów. W środę oficjalnie rozpoczęto budowę obiektu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Firma Heli-One wybuduje w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) potężny hangar, w którym remontowane będą śmigłowce. Inwestycja kosztować będzie 15 mln dolarów. W środę oficjalnie rozpoczęto budowę obiektu. *

Jak powiedział w trakcie uroczystości wiceprezes Heli-One Lars Landsnes, Rzeszów to serce Doliny Lotniczej. "To miasto, w którego szkołach technicznych kształcą się nasi potencjalni pracownicy" - dodał.

Hangar kanadyjskiej firmy powstaje na działce o powierzchni ponad 2 ha. Całkowita powierzchnia hangaru, który tam powstanie przekroczy 6 tys. m kw. We wnętrzu obiektu znajdzie się miejsce dla sześciu śmigłowców, w tym stanowisko od ich malowania. Heli-One nie wyklucza kolejnych inwestycji w przyszłości. Heli-One Polska chce do 2014 roku zatrudnić ponad 120 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Obecnie polski oddział spółki zatrudnia ponad 60 osób.

Firma Heli-One jest częścią największej światowej firmy serwisującej helikoptery CHC Helikopter z siedzibą w Vancouver w Kanadzie. Oprócz serwisowania helikopterów koncern świadczy również usługi transportowe do przybrzeżnych platform wiertniczych i dla jednostek ratownictwa. Firma operuje ponad 250 śmigłowcami w 30 krajach na całym świecie. (PAP)

huk/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz