Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Mieszkańcy Gorzyc głosują ws. odwołania wójta

0
Podziel się

W gminie Gorzyce koło Tarnobrzega (Podkarpackie) trwa w niedzielę referendum
w sprawie odwołania wójta Mariana Grzegorzka. Głosowanie w 11 lokalach obwodowych komisji
referendalnych rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21.

bEpWlluJ

W gminie Gorzyce koło Tarnobrzega (Podkarpackie) trwa w niedzielę referendum w sprawie odwołania wójta Mariana Grzegorzka. Głosowanie w 11 lokalach obwodowych komisji referendalnych rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21.

Wszystkie lokale referendalne otwarto punktualnie; głosowanie przebiega bez zakłóceń - poinformowano PAP w gminnej komisji ds. referendum w Gorzycach.

Referendum odbywa się z inicjatywy rady gminy, która w czerwcu nie udzieliła absolutorium wójtowi z wykonania budżetu za 2012 rok. W następstwie tej uchwały w lipcu radni podjęli uchwałę referendalną. Więkđszość radđnych zađrzuđca wójđtođwi m.in. brak konđsulđtađcji w sprađwach inđweđstyđcyjđnych, fiđnanđsođwych oraz pođdejđmođwađnie błędnych deđcyđzji.

bEpWlluL

Aby referendum były ważne do urn musi pójść co najmniej trzy piąte wyborców głosujących w ostatnich wyborach samorządowych. Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeżeli jedno z rozwiązań - odpowiedź na "tak" lub "nie" - w sprawie odwołania wójta przed upływem kadencji otrzyma więcej niż połowę ważnych głosów.

W gminie Gorzyce głosowanie odbywa się w 11 obwodowych komisjach wyborczych na terenie 8 wsi. Uprawđniođnych do głosowania jest ponad 10,9 tys. wyborđców. (PAP)

api/ eaw/

bEpWllvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)