Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Młoda niedźwiedzica pojawiła się k. Jarosławia

0
Podziel się:

We wsi Chorzów k. Jarosławia (Podkarpackie) trwa próba schwytania i
przewiezienia do lecznicy młodej niedźwiedzicy, która od dwóch dni pojawia się w Chorzowie i
sąsiedniej Woli Węglowskiej - poinformowała w piątek Anna Klee z podkarpackiej policji.

We wsi Chorzów k. Jarosławia (Podkarpackie) trwa próba schwytania i przewiezienia do lecznicy młodej niedźwiedzicy, która od dwóch dni pojawia się w Chorzowie i sąsiedniej Woli Węglowskiej - poinformowała w piątek Anna Klee z podkarpackiej policji.

"Zwierzę zostało otoczone przez policję, straż pożarną i służby weterynaryjne. Zostanie unieszkodliwione i przewiezione do lecznicy" - powiedziała Klee.

Według dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie Magdaleny Grabowskiej, "najprawdopodobniej jest to ta sama niedźwiedzica, który na początku stycznia pojawiła się w Przemyślu".

"Wiele wskazuje na to, że urodziła się w niewoli i nie może samodzielnie żyć w lesie. Wygląda na osłabioną" - dodała Grabowska.

Pierwszy raz zwierzę pojawiło się w Przemyślu w piątek 8 stycznia po południu. Uśpiono je i przetransportowano do schroniska dla zwierząt w Przemyślu. Potem została wypuszczona na wolność. Media sugerowały, że drapieżnik wcześniej przedostał się do Polski z prywatnego ogrodu zoologicznego w Samborze na Ukrainie. Jednak na podstawie ustaleń polskich i ukraińskich służb zostało to wykluczone.

RDOŚ w Rzeszowie poszukuje ogrodu zoologicznego lub schroniska dla zwierząt, gdzie niedźwiedzica mogłaby przebywać po opuszczeniu lecznicy. "Chcących zaopiekować się niedźwiedzicą prosimy o kontakt" - zaznaczyła Grabowska.

Młoda niedźwiedzica waży ok. 100 kg. Dorosłe osobniki osiągają wagę trzykrotnie wyższą. Żyją do 50 lat. Należą do najgroźniejszych drapieżników w Europie. W Polsce żyje ponad 100 niedźwiedzi, ok. 90 proc. na Podkarpaciu. (PAP)

kyc/ abr/ gma/

podkarpackie
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)