Notowania

wiadomości
16.04.2013 15:41

Podkarpackie: Pięć mln z budżetu UE na m.in. aktywizację bezrobotnych

Projekty dotyczące m.in. tworzenia świetlic i klubów środowiskowych dla młodzieży, a także aktywizacji bezrobotnych mogą być realizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Do rozdysponowania jest pięć mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Projekty dotyczące m.in. tworzenia świetlic i klubów środowiskowych dla młodzieży, a także aktywizacji bezrobotnych mogą być realizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Do rozdysponowania jest pięć mln zł. *

Jak poinformowała PAP we wtorek Monika Zając z WUP w Rzeszowie, pieniądze mogą być przeznaczone również na tworzenie i rozwój m.in. centrów aktywizacji lokalnej dla bezrobotnych.

"W naszym naborze dopuszczamy także projekty o zasięgu ponadnarodowym, w tym przypadku dofinansowanie można uzyskać np. na konferencje, seminaria czy adaptowanie rozwiązań wypracowanych w innym kraju" - dodała.

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się m.in. instytucje, przedsiębiorcy oraz stowarzyszenia. Projekty muszą dotyczyć osób w wieku od 15 do 64 lat, bezrobotnych lub zatrudnionych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Szczegółowe informacje dotyczące dokumentacji konkursowej oraz zasad przygotowania i realizacji projektów będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 10 maja w WUP w Rzeszowie.

Wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu pn. "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym" można składać do 14 czerwca. Na realizację projektów zaplanowano 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz budżetu państwa.

Podkarpacie w ramach POKL otrzymało w sumie 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób.(PAP)

huk/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz