Notowania

wiadomości
06.12.2013 12:31

Podkarpackie: Po nocnej wichurze wciąż ok. 3 tys. osób bez prądu

# dochodzą aktualne informacje m.in. o liczbie odbiorców bez prądu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą aktualne informacje m.in. o liczbie odbiorców bez prądu #

06.12. Rzeszów (PAP) - Na Podkarpaciu po nocnej wichurze wciąż bez prądu pozostaje ok. 3 tys. odbiorców. Jak zapewniają władze zakładu energetycznego wszystkie awarie zostaną usunięte jeszcze w piątek do wieczora. W trakcie wichury nikt w województwie nie został ranny.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa PGE Dystrybucja Dorota Gajewska, w wyniku silnego wiatru z czwartku na piątek na Podkarpaciu uszkodzonych zostało prawie 20 linii średniego napięcia w okolicach Rzeszowa, Sanoka i Krosna. "Jeszcze w piątek rano prądu nie miało ok. 9 tys. odbiorców, obecnie jest to ok. 3 tys. Jeszcze dziś wszystkie awarie mają zostać usunięte" - dodała.

W związku z silnym wiatrem ponad 50 razy interweniowali podkarpaccy strażacy. "Nasze interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych gałęzi i konarów z ulic, chodników i placów. Trzy razy wyjeżdżaliśmy do uszkodzonych pokryć dachowych" - powiedział PAP rzecznik podkarpackich strażaków młodszy brygadier Marcin Betleja.

W Krośnie przy ul. Szklarskiej wywrócone silnym podmuchem wiatru drzewo uszkodziło pięć zaparkowanych samochodów. Strażacy apelują, aby nie parkować samochodów pod drzewami czy w pobliżu reklam wielkopowierzchniowych.

Służby meteorologiczne prognozują, że silny wiatr będzie występował na Podkarpaciu przez cały piątek. (PAP)

huk/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz