Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Polonijne forum kultury i ruchu artystycznego

0
Podziel się

O upowszechnianiu kultury polskiej za granicą dyskutuje blisko 100 osób z 20
krajów, które uczestniczą w Forum Polonijnych Przedstawicieli Kultury i Ruchu Artystycznego.
Czterodniowe spotkanie rozpoczęło się w sobotę na zamku w Łańcucie (Podkarpackie).

bEhGgQpx

O upowszechnianiu kultury polskiej za granicą dyskutuje blisko 100 osób z 20 krajów, które uczestniczą w Forum Polonijnych Przedstawicieli Kultury i Ruchu Artystycznego. Czterodniowe spotkanie rozpoczęło się w sobotę na zamku w Łańcucie (Podkarpackie).

"Zastanawiamy się nad sposobami upowszechniania kultury polskiej za granicą oraz roli, jaką w tym mają do spełnienia środowiska polonijne i kościół. Będziemy także mówić o współpracy organizacji polonijnych ze +Wspólnotą Polską+" - powiedział wiceprezes rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" , Mariusz Grudzień.

Obrady forum odbywają się w Łańcucie i Rzeszowie. Przyjechali przedstawiciele środowisk polonijnych z Brazylii, Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Węgier, Chorwacji, Słowacji, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA i Australii.

bEhGgQpz

Są to animatorzy kultury, reprezentanci stowarzyszeń i zespołów polonijnych, twórcy. Udział biorą także przedstawiciele Sejmu i Senatu, a także ministerstw kultury i spraw zagranicznych.

Oprócz obrad uczestnicy forum zwiedzą również zabytki Podkarpacia, m.in. muzeum zamku w Łańcucie, bazylikę w Leżajsku i skansen w Sanoku.

Organizatorem przedsięwzięcia jest rzeszowski oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".(PAP)

kyc/ itm/

bEhGgQqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)