Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Ponad 244 mln zł na drogi powiatowe i gminne

0
Podziel się

Budowa drogi w miejscowości Zabajka to jedna z 93 inwestycji, które będą
realizowane na Podkarpaciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie na budowę i remont dróg
powiatowych i gminnych przeznaczonych zostanie ponad 244 mln zł.

bEgoDKXp

Budowa drogi w miejscowości Zabajka to jedna z 93 inwestycji, które będą realizowane na Podkarpaciu z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie na budowę i remont dróg powiatowych i gminnych przeznaczonych zostanie ponad 244 mln zł.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka województwa podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, pierwotnie na ten nabór przeznaczono ponad 75 mln zł, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie samorządów, które złożyły 131 wniosków, kwota została podniesiona do ponad 244 mln zł.

"Po ocenie formalnej i merytorycznej, 51 wniosków dotyczących dróg powiatowych i 74 wnioski dotyczące dróg gminnych uzyskały więcej niż minimalna, wymagana liczba 30 punktów, warunkująca przejście do kolejnego etapu, czyli oceny strategicznej zarządu Województwa. Ostatecznie zarząd zdecydował zwiększyć pulę środków i wybrał 93 projekty: 42 wnioski na drogi powiatowe i 51 wniosków na drogi gminne" - dodała Gorzelak-Nieduży.

bEgoDKXr

Wśród inwestycji, które zyskały dofinansowanie, są m.in. poprawa powiązań komunikacyjnych poprzez modernizację dróg powiatowych na trasie Tarnobrzeg-Rzeszów, odnowa drogi gminnej w Łące (gmina Trzebownisko) i przebudowa drogi gminnej Hermanowa-Czerwonki (gmina Tyczyn).

Teraz samorządy mają 3 miesiące na złożenie pełnej dokumentacji, wówczas podpisane zostaną umowy na dofinansowanie inwestycji.

W ramach RPO woj. podkarpackie w latach 2007-2013 ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa.(PAP)

huk/ je/ mag/

bEgoDKXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)