Notowania

wiadomości
16.03.2011 11:46

Podkarpackie: Proces za napad z nożem na 12-letnią dziewczynkę

Przed Sądem Okręgowym w Krośnie (Podkarpackie) rozpoczął się proces 24-letniego Bogusława S., który odpowiada za zaatakowanie nożem 12-letniej dziewczynki i dopuszczenie się na niej tzw. innych czynności seksualnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przed Sądem Okręgowym w Krośnie (Podkarpackie) rozpoczął się proces 24-letniego Bogusława S., który odpowiada za zaatakowanie nożem 12-letniej dziewczynki i dopuszczenie się na niej tzw. innych czynności seksualnych. *

Proces odbywa się przy drzwiach zamkniętych. Wnioskował o to zarówno prokurator, jak i obrońca.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ub. roku między Jabłonną a Niebockiem w powiecie brzozowskim. Oskarżony˙zażądał od dziewczynki, by oddała mu telefon komórkowy i pieniądze. Gdy odmówiła, wepchnął ją do rowu i tam zadał jej nożem trzy ciosy w okolice klatki piersiowej. Zabrał jej także telefon, który później wyrzucił, i dwa złote.

Dziewczynka o własnych siłach dotarła do domu, skąd karetką pojechała do szpitala. Rany zadane jej przez oskarżonego okazały się niegroźne.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonej mężczyznę zatrzymano tego samego dnia. Prokuratura oskarżyła go o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz tzw. inne czynności seksualne. W trakcie śledztwa S. przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu do 12 lat˙pozbawienia wolności.˙

Zdaniem biegłych, mężczyzna w chwili popełniania zarzucanego mu czynu był˙poczytalny. Wiadomo jednak, że cierpi na niedorozwój umysłowy. Był już karany za kradzieże. (PAP)

api/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz