Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papierosy
22.02.2006 19:08

Podkarpackie: Przechwycono nielegalne papierosy wartości pół miliona złotych

22.2.Przemyśl(PAP) - Ponad 93 tysiące paczek papierosów "Pall Mall" przemyconych zza wschodniej granicy, wartości ok. pół miliona złotych, przechwycili w środę funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*22.2.Przemyśl(PAP) - Ponad 93 tysiące paczek papierosów "Pall Mall" przemyconych zza wschodniej granicy, wartości ok. pół miliona złotych, przechwycili w środę funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. *

Była to największa od dwóch lat kontrabanda papierosów, jaką ujawnili pogranicznicy z tego oddziału SG - poinformowała PAP rzeczniczka komendanta BOSG por. Elżbieta Pikor.

Papierosy przewożone były samochodem ciężarowym, który w miejscowości Wojnicz został zatrzymany do kontroli. Z okazanych przez kierowcę dokumentów wynikało, że wiezie on 14 palet słoi szklanych. Okazało się jednak, że część ładunkowa pojazdu była specjalnie przystosowana do ukrycia w niej papierosów.

Jak wynika z dokumentu przewozowego ładunek miał dotrzeć do Zielonej Góry. Kierowca TIR-a, 34-letni mieszkaniec Podkarpacia, nie przyznał się do winy i twierdził, że nic nie wiedział o trefnej przesyłce. "Obecnie trwają czynności wyjaśniające, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu" - dodała por. Pikor.(PAP)

msz/ pz/

Tagi: papierosy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz