Notowania

wiadomości
24.03.2013 23:45

Podkarpackie: Robert Pluta wygrał wybory na wójta Padwi Narodowej

# #dochodzi inf. o wynikach wyborow# #

Podziel się
Dodaj komentarz

# #dochodzi inf. o wynikach wyborow# #

24.03. Rzeszów (PAP) - Radny powiatowy Robert Pluta wygrał w drugiej turze przedterminowych wyborów na wójta Padwi Narodowej (Podkarpackie). Pokonał Annę Wiącek, która od stycznia br. pełni funkcję wójta w tej gminie, a wcześniej była sekretarzem.

W niedzielnych wyborach Pluta uzyskał 1618 głosów, natomiast Wiącek -741 głosów. Uprawionych do głosowania było 4340 osób, a frekwencja wyniosła około 50 proc. - poinformowała PAP wiceprzewodnicząca gminnej komisji wyborczej Teresa Górska.

Głosowanie rozpoczęło się o godz. 8.00 rano w jedenastu obwodowych komisjach wyborczych i trwało do godz. 22.00; przebiegło bez zakłóceń.

W pierwszej turze wyborów, 10 marca, startowało siedmioro kandydatów; żaden nie uzyskał ponad połowy głosów. Frekwencja wyniosła wówczas 57 proc.

Do drugiej tury weszli Robert Pluta z PiS, zgłoszony przez komitet "Porozumienie gminy Padew Narodowa" i bezpartyjna Anna Wiącek zgłoszona przez komitet "Ludowcy"; oboje uzyskali najlepsze wyniki.

Przedterminowe wybory na wójta gminy Padew Narodowa odbyły się w związku ze śmiercią poprzedniego włodarza gminy Kazimierza Popiołka. Był on jednym z najdłużej urzędujących szefów samorządów. Pełnił funkcje wójta od 1990 roku.(PAP)

api/ tpo/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz