Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Rzeszowska firma lotnicza będzie wspierać GOPR

0
Podziel się:

Firma lotnicza WSK PZL-Rzeszów będzie sponsorem strategicznym i wesprze
finansowo Grupę Bieszczadzką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zamian ratownicy
przeszkolą jej pracowników.

Firma lotnicza WSK PZL-Rzeszów będzie sponsorem strategicznym i wesprze finansowo Grupę Bieszczadzką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W zamian ratownicy przeszkolą jej pracowników.

Jak poinformował PAP rzecznik WSK PZL-Rzeszów Andrzej Czarnecki, jednoroczna umowa o współpracy została podpisana w sobotę w Ustrzykach Górnych (Podkarpackie) podczas Zimowych Zawodów w Narciarstwie Wysokogórskim.

"Po raz pierwszy w naszej historii wspieramy GOPR. Pomysł na tę inicjatywę wyszedł od jednego z naszych pracowników, który jest ratownikiem. W zamian za wsparcie finansowe, którego wysokości nie ujawniamy, chcemy, aby ratownicy przeszkolili naszych pracowników w zakresie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych" - dodał.

Czarnecki podkreślił, że w tym roku przypada 50. rocznica działania Grupy Bieszczadzkiej GOPR. "Dzięki temu jako firma będziemy towarzyszyć wszystkim jubileuszowym wydarzeniom" - zaznaczył.

Zadowolony z nawiązania współpracy jest naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR Grzegorz Chudzik, który uważa, że przyniesie ona korzyści obu stronom. "Od trzech lat nie mieliśmy sponsora strategicznego, tym bardziej cieszymy się, że rzeszowska firma zdecydowała się na podpisanie z nami umowy. Liczę, że nie będzie obowiązywała tylko ten rok, ale będzie to początek współpracy na lata" - dodał.

WSK każdego roku przeznacza na organizacje charytatywne i stowarzyszenia kilkaset tysięcy złotych. Wspierane są przede wszystkim przedsięwzięcia z dziedziny edukacji, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i kultury.

Zdaniem prezesa WSK Marka Dareckiego, wybór Grupy Bieszczadzkiej GOPR nie był przypadkowy, gdyż jest to organizacja, która cieszy się wysokim uznaniem i zaufaniem społecznym. "Ratuję zdrowie i życie turystów oraz dba o przyrodę w Bieszczadach. Mamy dużą satysfakcję, że pomagamy w tak szczytnych celach" - dodał.

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów powstała w 1938 r. Zatrudnia niespełna 4 tys. osób. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją komponentów lotniczych i kompletnych jednostek napędowych, m.in. do samolotu F16. W 2002 roku firma United Technologies Holdings kupiła rzeszowską spółkę. (PAP)

huk/ bos/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)