Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Spokojnie przebiegają wybory uzupełniające do Senatu

0
Podziel się

Bez zakłóceń przebiegają niedzielne wybory uzupełniające do Senatu na
Podkarpaciu. Głosowanie w okręgu nr 55, który obejmuje powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki,
ropczycko-sędziszowski i strzyżowski rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21.

bEsajITF

Bez zakłóceń przebiegają niedzielne wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu. Głosowanie w okręgu nr 55, który obejmuje powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski rozpoczęło się o godz. 7 i potrwa do godz. 21.

Jak poinformowano PAP w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie, głosowanie przebiega bez zakłóceń. Również policja nie odnotowała dotychczas żadnych incydentów, które mogłyby utrudnić oddanie głosu.

O mandat rywalizuje siedmioro kandydatów: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

bEsajITH

Uprawnionych do głosowania jest 377 078 wyborców. Głosowanie odbywa się w 422 lokalach wyborczych, w tym 11 zamkniętych obwodowych komisji wyborczych.

Wybory stały się konieczne, gdy pod koniec maja dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Zmianę na fotelu marszałka poprzedziło odwołanie z tego stanowiska Mirosława Karapyty, który kierował koalicją PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych. (PAP)

huk/ dym/

bEsajIUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)