Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Strefa Ekonomiczna w Mielcu istnieje 15 lat

0
Podziel się:

Niemal 200 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, 4,4 mld zł
nakładów poniesionych przez inwestorów i 16 tys. miejsc pracy - to efekt funkcjonowania najstarszej
w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie). W tym roku przypada 15-lecie
istnienia strefy.

Niemal 200 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, 4,4 mld zł nakładów poniesionych przez inwestorów i 16 tys. miejsc pracy - to efekt funkcjonowania najstarszej w Polsce Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie). W tym roku przypada 15-lecie istnienia strefy.

Jak powiedział PAP dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza SSE, Mariusz Błędowski, kiedy strefa powstała w 1995 r., miała 575 ha powierzchni, obecnie ma ponad 1,1 tys. ha i jest zlokalizowana w 22 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Szczecinie.

"Kiedy powstawała strefa plany zakładały, że w 2010 r. dzięki niej powstanie 7 tys. nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne firm, które zainwestują w Mielcu, wyniosą ok. 500 mln zł. Jak się okazało osiągnęliśmy wyniki kilka razy lepsze, to pokazuję, jak dobrym pomysłem było powołanie strefy do życia" - dodał Błędowski.

Podkreślił, że w planach na najbliższe lata są kolejne poszerzenia strefy o nowe tereny.

Z okazji jubileuszu władze strefy przyznały statuetki Ambasadorów SSE Euro-Park Mielec. Wśród nagrodzonych firm znalazły się m.in. Kronospan - jako największy inwestor pod względem nakładów inwestycyjnych; Kirchhoff Polska - za promocję strefy za granicą oraz Retech - za dynamiczny rozwój lokalnej firmy rodzinnej.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce. Została utworzona w 1995 r. W kraju jest obecnie 14 SSE.(PAP)

huk/ bos/ jbr/

podkarpackie
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.