Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: Trenerzy i działacze zatrzymani za sprzedanie meczu

0
Podziel się:

Pięć osób, w tym dwóch trenerów drużyn
piłkarskich piątej ligi zatrzymała podkarpacka policja pod
zarzutem korupcji. Mieli oni za 3 tys. zł "sprzedać mecz", aby
uchronić jedną z podrzeszowskich drużyn przed spadkiem do niższej
ligi.

bESkjsRh

Pięć osób, w tym dwóch trenerów drużyn piłkarskich piątej ligi zatrzymała podkarpacka policja pod zarzutem korupcji. Mieli oni za 3 tys. zł "sprzedać mecz", aby uchronić jedną z podrzeszowskich drużyn przed spadkiem do niższej ligi.

Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik podkarpackiej policji kom. Mariusz Skiba, zatrzymani to trenerzy drużyn, pośrednik i dwaj działacze jednego z klubów. Postawiono im zarzut korupcji. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Według dotychczasowych ustaleń organizatorami przestępstwa byli trenerzy obu zespołów, którzy znali się osobiście.

bESkjsRj

"Selekcjoner z klubu zagrożonego spadkiem kilka dni przed meczem złożył swojemu koledze propozycję korupcyjną: za pomoc w zdobyciu trzech punktów zaproponował konkretną sumę. Po negocjacjach ustalono kwotę trzech tys. złotych" - powiedział Skiba.

Trener zespołu "sprzedającego" punkty podczas treningu przekazał zawodnikom tę propozycję, a oni się zgodzili. Po przegranym meczu, trener i piłkarze podzielili się pieniędzmi.

Sprawę wykryli policjanci z wydziału do Walki z Korupcją KWP w Rzeszowie. Przed kilkunastoma dniami dowiedzieli się, że mecz klasy okręgowej rzeszowskiej, który odbył się 8 czerwca br. mógł zostać sprzedany. Mecz ten zakończył się wynikiem 2:3. Drużyna z Rzeszowa, która na boisku poniosła porażkę, miała już zapewniony ligowy byt, natomiast dzięki kupionemu zwycięstwu zespół z jednej z podrzeszowskich miejscowości obronił się przed spadkiem do A- klasy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze - poręczenia majątkowe w kwotach od 500 do 3 tys zł. (PAP)

bESkjsRp

api/ pz/ mow/

bESkjsRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)