Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podkarpackie: W sobotę akcja zbierania elektrośmieci w Rzeszowie

0
Podziel się:

W najbliższą sobotę w Rzeszowie (Podkarpackie) ruszy kolejna akcja zbierania
zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z gospodarstw domowych. Dotychczas w stolicy
Podkarpacia od września 2007 r. do końca 2010 r. zebrano ponad 209 ton elektrośmieci.

W najbliższą sobotę w Rzeszowie (Podkarpackie) ruszy kolejna akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z gospodarstw domowych. Dotychczas w stolicy Podkarpacia od września 2007 r. do końca 2010 r. zebrano ponad 209 ton elektrośmieci.

Jak poinformował PAP Maciej Kiczor z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie, w tym roku zaplanowano 42 zbiórki, wszystkie odbędą się w soboty.

"Akcję zbierania zużytego sprzętu przeprowadzamy wspólnie z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego z Warszawy oraz rzeszowską firmą EkoTop. Od września 2007 r. do grudnia 2010 r. zebrano blisko 209 ton tych niebezpiecznych odpadów, w samym tylko 2010 r. ponad 69 ton" - dodał Kiczor.

Podkreślił, że te dane pokazują, że mieszkańcy Rzeszowa są świadomi konieczności odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Podczas sobotniej akcji zbierania elekrośmieci, czynne będą dwa punkty przyjmowania takiego sprzętu: przy ul. Kotuli (za przystankiem MPK) oraz na parkingu samochodowym przy ul. Rejtana 22.

"Oprócz tych akcji, mieszkańcy będą mogli codziennie, bezpłatnie oddać taki sprzęt w firmie EkoTop, gdzie funkcjonuje stały punkt zbiórki elektrośmieci" - powiedział Kiczor.

Harmonogram zbiórki na 2011 r. jest dostępny m.in. na stronie internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa. (PAP)

huk/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)