Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Wyrwy w wałach załatane będą do 30 października

0
Podziel się

Wszystkie wyrwy w wałach przeciwpowodziowych, które powstały w wyniku
tegorocznej powodzi, zostaną naprawione do 30 października tego roku - poinformowała PAP w
poniedziałek dyrektorka Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Małgorzata Wajda.

bEiICirp

Wszystkie wyrwy w wałach przeciwpowodziowych, które powstały w wyniku tegorocznej powodzi, zostaną naprawione do 30 października tego roku - poinformowała PAP w poniedziałek dyrektorka Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Małgorzata Wajda.

Dodała, że straty w infrastrukturze przeciwpowodziowej wyrządzone przez powódź w regionie sięgają prawie 300 mln zł.

"Podczas powodzi, w maju i czerwcu, wały ucierpiały na długości 115 km; na takim odcinku zostały np. nasiąknięte czy występowały przesiąki. Zanotowaliśmy również 42 wyrwy w wałach, m.in. na rzekach: Łęg, Trześniówka, Jasiołka i Ropa. To naprawdę bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że cała długość wałów w województwie to 630 km" - dodała Wajda.

bEiICirr

Podkreśliła, że w tym roku na naprawę uszkodzeń zostanie wydanych 54 mln zł. Wajda podkreśliła, że wszystkie wyrwy zostaną załatane do końca października. Potem - jak powiedziała - ziemia będzie zamarzać, poziom wód będzie wysoki i uniemożliwi prace.

"Pozostałe szkody będziemy chcieli naprawić w ciągu kilku najbliższych lat" - dodała.

Wajda zaznaczyła, że obecnie ok. 30 proc. wyrw zostało już naprawionych. Pozostała część jest zabezpieczona; trwają na nich prace budowlane.

Według wstępnych szacunków powódź na Podkarpaciu wyrządziła straty w wysokości ok. 1,3 mld zł; ucierpiało ok. 42 tys. osób i ponad 13 tys. gospodarstw. (PAP)

bEiICirx

huk/ abr/ bk/

bEiICirS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)