Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Zakończyło się głosowanie w wyborach uzupełniających do Senatu

0
Podziel się

W niedzielę o godz. 21. zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu w
okręgu nr 55 na Podkarpaciu. Uprawnionych do głosowania było 377 tys. wyborców. Wraz z zakończeniem
głosowania zakończyła się cisza wyborcza.

bEqiqgXp

W niedzielę o godz. 21. zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu. Uprawnionych do głosowania było 377 tys. wyborców. Wraz z zakończeniem głosowania zakończyła się cisza wyborcza.

Wybory w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator Prawa i Sprawiedliwości Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, który stał na czele koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła Karapycie siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

Wybory przebiegały spokojnie. Policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów. Jak poinformował PAP rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar, do jednego lokalu przyszedł nietrzeźwy mężczyzna, który awanturował się z komisją. "Wyszedł jednak z lokalu za nim przyjechał patrol policji" - dodał.

bEqiqgXr

O mandat senatora ubiegało się siedmioro kandydatów: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).(PAP)

kyc/ huk/ dym/

bEqiqgXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)