Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podkarpackie: Zatrzymano sprawców napadu na bank w Jarosławiu

0
Podziel się

Policjanci z Jarosławia (Podkarpackie) zatrzymali sprawców napadu na
miejscowy bank. Odzyskali też niemal wszystkie zrabowane pieniądze. Napastnikom grozi do 12 lat
pozbawienia wolności.

bEihzaMl

Policjanci z Jarosławia (Podkarpackie) zatrzymali sprawców napadu na miejscowy bank. Odzyskali też niemal wszystkie zrabowane pieniądze. Napastnikom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak powiedział PAP w czwartek rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, do napadu doszło w środę rano tuż po otwarciu banku.

"Do wnętrza wbiegło dwóch zamaskowanych napastników, jeden z nich miał przedmiot przypominający broń. Grożąc kasjerkom zażądali pieniędzy. Potem bandyci wsiedli do stojącego w pobliżu czarnego volvo i odjechali ze skradzioną gotówką" - dodał Międlar.

bEihzaMn

Policja zarządziła blokadę dróg w mieście i okolicy. Po niespełna dwóch godzinach policjanci zatrzymali czarne volvo. Kierował nim 52-letni mężczyzna, który - jak ustalili funkcjonariusze - brał udział w napadzie. Swoją część łupu ukrył w domu znajomego. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju.

"Śledczy sprawdzali wszystkie kontakty zatrzymanego mężczyzny i już w środę wieczorem ustalili, że związek z napadem może mieć także dwóch braci. Idąc tym tropem policjanci udali się do ich domu w jednej z miejscowości pod Przeworskiem. Tam, podczas przeszukania znaleźli pozostałą część zrabowanych pieniędzy. Obaj bracia, w wieku 23 i 25 lat, w chwili zatrzymania byli pijani. Jak wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani" - powiedział Międlar.

Jeszcze w czwartek usłyszą zarzuty popełnienia rozboju z bronią w ręku. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.(PAP)

huk/ bno/ jbr/

bEihzaMO
banki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)