Notowania

wiadomości
03.09.2013 14:53

Podlaskie: 5,3 mln zł z UE dla 17 firm, 60 osób znajdzie pracę

17 podlaskich firm dostanie na inwestycje 5,3 mln zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pracę znajdzie w tych firmach 60 osób - poinformował we wtorek urząd marszałkowski w Białymstoku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*17 podlaskich firm dostanie na inwestycje 5,3 mln zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pracę znajdzie w tych firmach 60 osób - poinformował we wtorek urząd marszałkowski w Białymstoku. *

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o rozdzieleniu tych dotacji. Firmy były na liście rezerwowej po konkursie na najlepsze projekty, który był rozstrzygany we wrześniu 2012 roku - wyjaśniła PAP Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Firmy dostaną dotacje dzięki oszczędnościom w programie.

Dotacje trafią do firm różnych branż, np. na zakup sprzętu do produkcji urządzeń grzewczych, do obróbki metali, zakup specjalistycznego oprogramowania, wdrożenie nowych usług, np: mobilnej rehabilitacji czy chirurgii endoskopowej zatok. Wartość dotacji jest zróżnicowana i wynosi od 32,2 tys. do 1,2 mln zł. Wartość wszystkich inwestycji, które chcą zrealizować firmy to 14,6 mln zł.

Dotychczas ze środków UE z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 dotacje dostało 557 projektów zgłoszonych przez firmy z regionu. Łącznie wsparcie wyniosło 364,1 mln zł. Powstało ponad 4,5 tys. miejsc pracy. Nowe konkursy z kończącej się perspektywie finansowej nie będą już ogłaszane, firmy mogą jedynie liczyć na wsparcie w miarę uwalniania środków w programie i powstających oszczędności, gdy np. firma rezygnuje z dotacji - poinformował urząd marszałkowski.(PAP)

kow/ mki/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz