Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Anna Komorowska na 50-leciu szpitala w Sejnach

0
Podziel się:

Małżonka prezydenta RP Anna Komorowska wzięła w piątek udział w uroczystości
50-lecia szpitala w Sejnach (Podlaskie). Chwaliła placówkę za osiągnięcia i to, że szpital nie ma
problemów finansowych.

bEsgGDed

Małżonka prezydenta RP Anna Komorowska wzięła w piątek udział w uroczystości 50-lecia szpitala w Sejnach (Podlaskie). Chwaliła placówkę za osiągnięcia i to, że szpital nie ma problemów finansowych.

"Wielkie rzeczy mogą dziać się w małym szpitalu. Niejeden szpital może pozazdrościć atmosfery, kondycji w jakiej się ten szpital znajduje. To zasługa ludzi, którzy w nim pracują" - powiedziała podczas uroczystości Komorowska.

Dodała, że powiat sejneński jest najmniejszym powiatem w Polsce i to, że wszyscy tutaj się znają i współpracują, powoduje dobre efekty tej pracy. Pochwaliła władze szpitala, że wykorzystują środki unijne oraz korzystają ze swej przygranicznej lokalizacji.

bEsgGDef

Dyrektor szpitala Waldemar Kwaterski poinformował na uroczystości, że zamierza wybudować nowy blok operacyjny i dostosować szpital do wymogów unijnych, które będą obowiązywały od 2016 roku. Dodał, że szpital czeka wiele inwestycji i zamierza dalej wykorzystywać środki unijne na ten cel.

Jak poinformował PAP starosta powiatu sejneńskiego Andrzej Szturgulewski, Kwaterski od 2000 roku zarządza szpitalem i udało się mu zbudować zdrową placówkę. "Od początku zrobił radykalne posunięcia kadrowe, finansowe i dzisiaj mamy efekt tych posunięć, chociaż na początku nie wszyscy się zgadzali z jego koncepcją" - powiedział PAP starosta.

Podczas uroczystości przekazał on na ręce dyrektora statuetkę - serce na dłoni, dedykowaną wszystkim obecnym i byłym pracownikom szpitala.

Szpital w Sejnach jest małą placówką służby zdrowia, ale mieszkańcy z sąsiednich powiatów chętnie przyjeżdżają się tam leczyć. Szpital ma zaledwie pięć oddziałów, ale pracują tam najlepsi specjaliści z regionu. (PAP)

bEsgGDel

bur/ pz/ jbr/

bEsgGDeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)