Notowania

wiadomości
31.01.2014 09:59

Podlaskie: Dzieci chore na raka będą wypoczywać w Zakopanem

Ponad 30 dzieci, podopiecznych białostockiej fundacji "Pomóż Im", wyjechało w piątek rano na wypoczynek do Zakopanego. Podczas tygodnia w stolicy Tatr, m.in. dzięki górskiemu klimatowi, mają dobrze wypocząć i zregenerować siły.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 30 dzieci, podopiecznych białostockiej fundacji "Pomóż Im", wyjechało w piątek rano na wypoczynek do Zakopanego. Podczas tygodnia w stolicy Tatr, m.in. dzięki górskiemu klimatowi, mają dobrze wypocząć i zregenerować siły. *

Jak poinformowała PAP Magdalena Wieremiejuk z fundacji "Pomóż Im", w wyjeździe rehabilitacyjno-narciarskim biorą udział dzieci w wieku od 9 do 16 lat, które są w trakcie lub krótko po leczeniu przeciwnowotworowym. Na zimowisko pojechało też rodzeństwo podopiecznych fundacji. Taki wyjazd organizowany jest już po raz ósmy.

Wieremiejuk powiedziała, że większość dzieci na taki turnus jedzie po raz pierwszy. Dodała, że głównym celem wyjazdu jest poprawa sprawności fizycznej i psychicznej dzieci, ale także ich zdolności do zabawy, pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. "Chodzi o to, aby pokazać dzieciom +po przejściach+, że otaczający świat jest piękny, że warto pokonywać bariery, również psychiczne, takie jak niepewność, lęk, strach przed nieznanym" - powiedziała.

W planie zimowiska jest codzienna nauka jazdy na nartach. Dzieci będą brały też udział w zajęciach rehabilitacyjno-rekreacyjnych, m.in. na basenie i w sali gimnastycznej. Przewidziano też zabawy integracyjne i konkursy.

Wyjazd finansowany jest przez fundację "Pomóż Im" z pieniędzy przekazanych z jednego proc. podatku oraz akcji charytatywnych. Fundacja działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Oprócz letnich wyjazdów, fundacja finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remontowanie pokoi w ich domach w ramach akcji "Bajkowe pokoje", czy malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. (PAP)

swi/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz