Notowania

wiadomości
06.12.2013 18:09

Podlaskie: Kilka tys. odbiorców bez prądu, bez poważniejszych zdarzeń

# dochodzą nowe informacje o awariach #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą nowe informacje o awariach #

06.12. Białystok (PAP) - Ponad 7,7 tys. odbiorców nie miało w piątek wieczorem prądu w województwie podlaskim, wskutek awarii wywołanych przez wichurę - poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego. Nie wiadomo, czy wszystkie awarie uda się w piątek usunąć.

Liczba uszkodzeń sieci energetycznych w tym regionie zmienia się. W ciągu dnia liczba odbiorców bez prądu utrzymywała się na poziomie ok. 3 tys., bo gdy w jednym rejonie udawało się przywrócić zasilanie, awarie pojawiały się w innym miejscu.

Wieczorem uszkodzeń jednak przybyło. Jak poinformowało centrum w oparciu o informacje od energetyków, bez zasilania było 279 stacji transformatorowych średniego napięcia a prądu nie miało ponad 7,7 tys. odbiorców. Nie wiadomo, czy wszystkie awarie uda się usunąć jeszcze w piątek.

"Sytuacja jest dynamiczna i trudno jest prognozować, kiedy naprawy zostaną zakończone" - podały służby wojewody podlaskiego.

Awarie mają miejsce w trzech rejonach energetycznych: Białystok Teren, Łomża i Bielsk Podlaski.

Straż pożarna od północy z czwartku na piątek nie odnotowała poważniejszych zdarzeń związanych z wichurą. W sumie miała do tej pory 31 interwencji związanych z usuwaniem połamanych konarów i gałęzi drzew. Nie ma informacji o uszkodzeniach domów.

Według informacji podanych przez meteorologów w Podlaskiem możliwy jest ciągle wiatr w porywach do 80 km/h. Ponieważ w całym województwie zapowiadane są opady śniegu (w części Podlaskiego już pada) miejscami mogą mieć miejsce zawieje śnieżne. W drugiej części nocy z piątku na sobotę wiatr ma stopniowo słabnąć, choć do południa w sobotę może wiać jeszcze w porywach do 85 km/h. (PAP)

rof/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz