Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: "Najazd" partyjnych liderów przed wyborami do sejmiku

0
Podziel się:

Przedterminowe wybory do sejmiku
województwa podlaskiego, które odbędą się 20 maja, partyjni
liderzy poszczególnych ugrupowań traktują jako ważny sprawdzian
ich popularności. Podlasie przeżywa "najazd" polityków.

Przedterminowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego, które odbędą się 20 maja, partyjni liderzy poszczególnych ugrupowań traktują jako ważny sprawdzian ich popularności. Podlasie przeżywa "najazd" polityków.

Wybory do sejmiku będą połączone z referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa przez dolinę rzeki Rospudy. Wątek budowy dróg w regionie stał się ważnym elementem kampanii wyborczej.

W minioną sobotę w podlaskiej konwencji wyborczej PiS wziął udział lider partii, premier Jarosław Kaczyński, który wprost powiedział, że wybory do sejmiku w tym województwie mają dać odpowiedzieć, czy wyborcy popierają działania rządzących.

Trzy tygodnie wcześniej w Białymstoku obradował klub parlamentarny PO. Liderzy tego ugrupowania nie ukrywali, że chodziło o wsparcie kampanii przed wyborami do sejmiku. Po zebraniu klubu liderzy PO udali się na spotkania z wyborcami.

W poniedziałek, w prezentacji kandydatów Samoobrony do sejmiku w Białymstoku wziął udział Andrzej Lepper. Zapowiedział, że weźmie udział w kampanii wyborczej, zrobią to także dwaj inni ministrowie z Samoobrony - pracy: Anna Kalata i budownictwa: Andrzej Aumiller. Lepper zastrzegł, że będzie uczestniczył w kampanii przede wszystkim w dni wolne od pracy.

Kampanię samorządową LPR w Podlaskiem wspiera lider ugrupowania, wicepremier Roman Giertych. W poniedziałek wieczorem spotka się z mieszkańcami Białegostoku. Jeszcze przed tzw. długim weekendem niewykluczony jest przyjazd do stolicy województwa liderów PSL i lewicy.

W wyborach, które odbyły się jesienią, mandaty do 30-osobowego sejmiku województwa podlaskiego zdobyło pięć ugrupowań: PiS, PO, Samoobrona, PSL oraz Lewica i Demokraci.

Wybory muszą być jednak powtórzone, bo nie udało się w ustawowym terminie trzech miesięcy powołać w pełnym składzie nowego zarządu województwa. W kluczowych głosowaniach dotyczących wyboru jednego z wicemarszałków ciągle był remis.

W lutym z mocy prawa sejmik uległ więc rozwiązaniu, a nowe wybory premier wyznaczył na 20 maja. (PAP)

rof/ la/dym/

wybory
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)