Notowania

wiadomości
10.10.2013 14:49

Podlaskie: Rozpoczęła się akcja "Pola nadziei"

Ponad sto cebulek żonkili posadzono w czwartek w Białymstoku w ramach tegorocznej inauguracji akcji na rzecz hospicjów "Pola nadziei". Ma ona popularyzować ideę opieki paliatywnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad sto cebulek żonkili posadzono w czwartek w Białymstoku w ramach tegorocznej inauguracji akcji na rzecz hospicjów "Pola nadziei". Ma ona popularyzować ideę opieki paliatywnej.

"Pola nadziei" przeprowadza w regionie już po raz czwarty Białostockie Hospicjum Dla Dzieci, które prowadzi Fundację "Pomóż Im". W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Odkryjmy radość z dzielenia się".

W czwartek przed wydziałem nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku posadzono 120 cebulek. Ale teren uczelni to nie jedyne miejsce, gdzie posadzone będą kwiaty. Jak poinformowała PAP Magdalena Wieremiejuk z Fundacji "Pomóż Im", w tym roku przygotowano ok. 3 tys. cebulek, które posadzone zostaną m.in. przed szkołami, przedszkolami czy urzędami. Do tej pory zgłosiło się ok. 90 podmiotów. Wieremiejuk dodała, że akcja po raz pierwszy odbędzie się także w Łomży.

Główna część akcji odbędzie się wiosną, kiedy żonkile zakwitną. Kwiaty będzie można kupić, a datki zostaną przeznaczone na cele charytatywne; niektóre żonkile będą rozdawane, by w ten sposób popularyzować ideę opieki hospicyjnej. Oprócz tego, zostaną zorganizowane "żonkilowe" konkursy plastyczne, a także warsztaty dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać fundacji

Wieremiejuk powiedziała, że dzięki zdobytym podczas kwest pieniądzom, fundacja pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu i rodzinom w żałobie. "Dzieciom zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, rodzinom zaś wsparcie psychologiczne i duchowe. Rodzicom dzieci, które odeszły, proponujemy dalszy kontakt i wsparcie w postaci grup wsparcia w żałobie" - dodała.

Prowadzące akcję "Pola nadziei" Białostockie Hospicjum dla Dzieci nie jest placówką stacjonarną. Hospicjum tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów, którzy dojeżdżają do chorych dzieci, przebywających w swych domach. Często to dzieci nieuleczalnie chore, którym lekarze pomagają poprawić komfort życia. Pod opieką fundacji przebywa stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu. Dzięki specjalistycznej opiece w domach nie muszą przebywać w szpitalach. Hospicjum prowadzi Fundacja "Pomóż Im" - jedna z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają swój 1 proc. odpisu od podatku. (PAP)

swi/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz