Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podlaskie: Rozpoczęła się akcja "Pola nadziei"

0
Podziel się:

Ponad sto cebulek żonkili posadzono w czwartek w Białymstoku w ramach
tegorocznej inauguracji akcji na rzecz hospicjów "Pola nadziei". Ma ona popularyzować ideę opieki
paliatywnej.

Ponad sto cebulek żonkili posadzono w czwartek w Białymstoku w ramach tegorocznej inauguracji akcji na rzecz hospicjów "Pola nadziei". Ma ona popularyzować ideę opieki paliatywnej.

"Pola nadziei" przeprowadza w regionie już po raz czwarty Białostockie Hospicjum Dla Dzieci, które prowadzi Fundację "Pomóż Im". W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Odkryjmy radość z dzielenia się".

W czwartek przed wydziałem nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku posadzono 120 cebulek. Ale teren uczelni to nie jedyne miejsce, gdzie posadzone będą kwiaty. Jak poinformowała PAP Magdalena Wieremiejuk z Fundacji "Pomóż Im", w tym roku przygotowano ok. 3 tys. cebulek, które posadzone zostaną m.in. przed szkołami, przedszkolami czy urzędami. Do tej pory zgłosiło się ok. 90 podmiotów. Wieremiejuk dodała, że akcja po raz pierwszy odbędzie się także w Łomży.

Główna część akcji odbędzie się wiosną, kiedy żonkile zakwitną. Kwiaty będzie można kupić, a datki zostaną przeznaczone na cele charytatywne; niektóre żonkile będą rozdawane, by w ten sposób popularyzować ideę opieki hospicyjnej. Oprócz tego, zostaną zorganizowane "żonkilowe" konkursy plastyczne, a także warsztaty dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać fundacji

Wieremiejuk powiedziała, że dzięki zdobytym podczas kwest pieniądzom, fundacja pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu i rodzinom w żałobie. "Dzieciom zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, rodzinom zaś wsparcie psychologiczne i duchowe. Rodzicom dzieci, które odeszły, proponujemy dalszy kontakt i wsparcie w postaci grup wsparcia w żałobie" - dodała.

Prowadzące akcję "Pola nadziei" Białostockie Hospicjum dla Dzieci nie jest placówką stacjonarną. Hospicjum tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów, którzy dojeżdżają do chorych dzieci, przebywających w swych domach. Często to dzieci nieuleczalnie chore, którym lekarze pomagają poprawić komfort życia. Pod opieką fundacji przebywa stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu. Dzięki specjalistycznej opiece w domach nie muszą przebywać w szpitalach. Hospicjum prowadzi Fundacja "Pomóż Im" - jedna z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają swój 1 proc. odpisu od podatku. (PAP)

swi/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.