Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Trzech Polaków podejrzewanych o zorganizowanie

0
Podziel się

Podlaskie/Trzech Polaków podejrzewanych o zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy przez Wietnamczyków

bEgQDuPV

Podlaskie/Trzech Polaków podejrzewanych o zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy przez Wietnamczyków

Trzech Polaków podejrzewanych o udział w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy przez 19. Wietnamczyków zatrzymała w czwartek straż graniczna w okolicach Szumowa (Podlaskie) - poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku Anna Wójcik.

Wietnamczycy znajdowali się w busie - fordzie transicie, który został skontrolowany przez straż graniczną na stacji benzynowej w Szumowie w powiecie zambrowskim. Jak wyjaśniła Wójcik, Polak - kierowca forda spotkał się tam z dwoma innymi Polakami, którzy podróżowali mercedesem.

bEgQDuPX

Ford zwrócił uwagę pograniczników, bo miał niestandardowo wysoką antenę do CB radia oraz wyglądał na mocno obciążony. W środku było 19 mężczyzn, siedzących na materacach. Część z nich była boso, niektórzy mieli mokre nogawki spodni" - poinformowała Wójcik. Straż Graniczna na razie nie podaje szczegółów trwającego postępowania w tej sprawie.

Ujawniona w czwartek grupa Wietnamczyków to jedna z większych grup nielegalnych cudzoziemców, jaką udało się w ostatnich latach zatrzymać Podlaskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. Zazwyczaj ujawniano grupy kilkuosobowe. Zatrzymani Wietnamczycy są teraz na terenie POSG w Białymstoku. (PAP)

kow/ malk/

bEgQDuQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)