Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podlaskie: Wyrok za fałszywy alarm

0
Podziel się

Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 500 zł grzywny skazany
został mieszkaniec Łap (Podlaskie) za fałszywy alarm o rzekomym pożarze w bloku w Bytomiu. To drugi
wyrok za fałszywy alarm dla tego mężczyzny.

bEqtzwiJ

Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 500 zł grzywny skazany został mieszkaniec Łap (Podlaskie) za fałszywy alarm o rzekomym pożarze w bloku w Bytomiu. To drugi wyrok za fałszywy alarm dla tego mężczyzny.

Oskarżono go o to, że w styczniu 2012 roku, wspólnie z inną osobą, zawiadomił dyżurnego straży pożarnej w Bytomiu o ogniu w jednym z tamtejszych bloków. Strażacy wyjechali do pożaru, którego w rzeczywistości nie było.

Sprawcy używali internetowego połączenia telefonicznego i choć podali fikcyjną tożsamość, zostali namierzeni przez policję. Sąd Rejonowy w Białymstoku, jako sąd pierwszej instancji, skazał młodego łapianina za ten fałszywy alarm na rok więzienia w zawieszeniu.

bEqtzwiL

Skazany odwołał się, ale - nieoczekiwanie - jednak wycofał swoją apelację, wobec tego białostocki sąd okręgowy w czwartek umorzył postępowanie odwoławcze. Tym samym wyrok uprawomocnił się.

Kilka miesięcy temu ten sam mężczyzna został skazany za podobny alarm bombowy na dworcu PKP w Poznaniu, wywołany tej samej nocy co zdarzenie z Bytomia.

Tam także groźba została potraktowana poważnie - wstrzymano ruch pociągów, ewakuowano podróżnych i pracowników, a cały obiekt został przeszukany.

Pierwszy z oskarżonych w tamtej sprawie dobrowolnie poddał się karze 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat, karze grzywny i dozoru kuratora. Jego kolega przed sądem zmienił jednak zdanie, uznając karę proponowaną przez prokuratora za zbyt wysoką, dlatego w jego przypadku odbył się proces. Ostatecznie w jego sprawie zapadł prawomocnie wyrok dwóch lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata.

bEqtzwiR

Zgodnie z kodeksem karnym, fałszywy alarm jest uznawany za poważne przestępstwo. Grozi za to od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. (PAP)

rof/ malk/

bEqtzwjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)