Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podpisano list intencyjny ws. orkiestry "Amadeus"

0
Podziel się

Marszałek województwa wielkopolskiego, prezydent miasta Poznania i prezes
zarządu Polskiego Radia podpisali w czwartek list intencyjny w sprawie przyszłości Orkiestry
Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus".

bEgSAHat

*Marszałek województwa wielkopolskiego, prezydent miasta Poznania i prezes zarządu Polskiego Radia podpisali w czwartek list intencyjny w sprawie przyszłości Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus". *

Orkiestra jest jednostką artystyczną Polskiego Radia i ma siedzibę w Poznaniu. W ubiegłym roku zarząd Polskiego Radia, ze względu na brak środków na utrzymanie orkiestry, zwrócił się do samorządów o przejęcie "Amadeusa".

List jest podstawą do dalszych rozmów i negocjacji zmierzających do utworzenia instytucji kultury, w ramach, której prowadzona będzie Orkiestra "Amadeus".

bEgSAHav

"Dokument jest sfinalizowaniem dotychczasowych rozmów - prowadzonych przez zespoły robocze, które zmierzają do utworzenia instytucji kultury założonej przez trzy podmioty. Nowa instytucja będzie finansowana w równym stopniu przez wszystkie strony umowy - każda po 1/3" - poinformowała PAP Małgorzata Sowier z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu.

Budżet Orkiestry Kameralnej "Amadeus" to ponad milion złotych rocznie.

Orkiestra Kameralna Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Przekształcona w 1977 roku w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, od 1988 występuje jako Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Od początku istnienia orkiestry Duczmal jest jej dyrektorem i dyrygentem.(PAP)

kpr/ ls/ jbr/

bEgSAHaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)