Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pognoza pogody na 31 maja i 1 czerwca

0
Podziel się

Półwysep Iberyjski znajdzie się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na
pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się
w zasięgu niżu z ośrodkiem nad północną częścią kraju. Na północnym wschodzie zalegał będzie układ
frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływać będzie chłodna polarnomorska masa powietrza,
jedynie na północno wschodnia część kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza - informuje
IMiGW.

bEgDqfVh

Półwysep Iberyjski znajdzie się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad północną częścią kraju. Na północnym wschodzie zalegał będzie układ frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływać będzie chłodna polarnomorska masa powietrza, jedynie na północno wschodnia część kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza - informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 986 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, w północnej połowie Polski miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na wschodzie kraju miejscami burze, możliwy grad. Temp. maks. od 13 st. w kotlinach sudeckich, 14 st. miejscami na zachodzie kraju, do około 18 st. w centrum, oraz do 21 st. na wschodzie. Wiatr umiarkowany, na północy okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, z kierunków zachodnich, na Pomorzu z kierunków północnych, a na północnym wschodzie z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr silny i porywisty, w porywach do 70 km/h.

bEgDqfVj

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże i opady deszczu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku okresami o natężeniu umiarkowanym. Niewielkie przejaśnienia jedynie na Pomorzu Zachodnim. Temp. min. od 8 st. w kotlinach sudeckich, 9 st. miejscami na zachodzie kraju, do 11 st. w centrum, oraz do 15 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni, na północy kraju z kierunków północnych, a na wschodzie kraju północno-wschodni. Na wybrzeżu wiatr okresami silny i porywisty, w porywach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże i opady deszczu, na Śląsku, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na wschodzie kraju miejscami burze. Niewielkie przejaśnienia jedynie na Pomorzu Zachodnim. Temp. maks. od 13 i 15 st. na południu kraju oraz wybrzeżu zachodnim, do 20 i 23 st. na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany północno-zachodni, na północy kraju z kierunków północnych, a na wschodzie kraju północno-wschodni. Na Wybrzeżu oraz w rejonie burz wiatr okresami silny i porywisty, w porywach do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 20 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burzy dość silny i porywisty (do 60 km/h), południowo-wschodni skręcający na zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie w stolicy duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 22 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burzy dość silny i porywisty (do 60 km/h), północno-zachodni.(PAP)

bEgDqfVp

sdd/

bEgDqfVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)