Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pogotowie "Niebieska Linia" przyznało wyróżnienia "Złoty Telefon"

0
Podziel się

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i posłanka Magdalena Kochan
(PO) znaleźli się w gronie laureatów nagrody "Złoty Telefon", przyznawanej przez zespół Pogotowia
dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

bEgCfUKt

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i posłanka Magdalena Kochan (PO) znaleźli się w gronie laureatów nagrody "Złoty Telefon", przyznawanej przez zespół Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

"Złote Telefony" przyznane zostały już po raz dziesiąty.

Są to wyróżnienia dla osób, które w ostatnim okresie szczególnie przyczyniły się do zmian społecznych w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie lub ze szczególnym zaangażowaniem stawały w obronie osób krzywdzonych. Pierwszy raz zostały przyznane w 1995 r. Do tej pory wyróżniono 15 instytucji i 86 osób.

bEgCfUKv

W tym roku laureatami zostali: minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, posłanka Magdalena Kochan, Fundacja LA STRADA, Centrum Interwencji Kryzysowej w Kaliszu (woj. wielkopolskie), Piotr Hartmann lekarz z Kliniki Pediatrii CMKP w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, Tadeusz Ciesiółka z Zespołu Interwencji Kryzysowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie (woj. wielkopolskie), mł. insp. Piotr Trusiewicz, Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach (woj. pomorskie).

Wyróżnienia przyznawane są przez zespół Pogotowia "Niebieska Linia" na podstawie wniosków zgłaszanych przez środowisko osób i instytucji, zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.

Nagrody zostaną wręczone 10 grudnia, w trakcie konferencji poświęconej przeciwdziałaniu przemocy wobec osób starszych i niepełnosprawnych, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" powstało w 1995 r., jako placówka Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W ramach pogotowia działają obecnie m.in. telefon dla ofiar i świadków przemocy w rodzinie "Warszawska Niebieska Linia" (22 668 70 00), poradnia środowiskowa "Niebieska Linia", poradnia e-mail, Centrum Informacyjne o Przemocy Domowej, Program "Starszy Pan, Starsza Pani". Do 2006 r. działał również ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie.(PAP)

bEgCfUKB

akw/ bno/

bEgCfUKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)