Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 18:53

Policja: 22. Finał WOŚP przebiega spokojnie; 26 incydentów

# dochodzą najnowsze dane policji z godz. 17.30 #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą najnowsze dane policji z godz. 17.30 #

12.01. Warszawa (PAP) - 22. Finał WOŚP przebiega spokojnie. W całym kraju doszło do 26 incydentów związanych z kwestami - poinformował w niedzielę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski. Policja apeluje do wolontariuszy o to, by zwłaszcza po zmroku zbierali pieniądze w grupach.

Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że do godziny 17.30, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Rybniku, Kamieniu Pomorskim, zgłoszenia dotyczyły głównie kradzieży lub uszkodzenia puszek. Zdarzały się też pojedyncze przypadki wyciągania ze skarbonek WOŚP pieniędzy przez samych kwestujących.

"Do jednostek policji doprowadzono 15 osób, w tym pięć niepełnoletnich. Zagubiono osiem identyfikatorów, z czego jeden udało się odnaleźć" - powiedział Sokołowski.

"Biorąc pod uwagę skalę zbiórki, że pieniądze zbiera ponad 120 tys. osób, to oceniamy, że kwesta przebiega bezpiecznie i spokojnie" - dodał.

Nad bezpieczeństwem podczas Finału czuwa kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez strażników miejskich. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci.

Do kwestujących policjanci apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa: unikanie mało uczęszczanych miejsc, m.in. podwórek, bram, parków, skwerów, zwłaszcza po zmierzchu, oraz kwestowanie w towarzystwie innych osób, a nie samotnie.

Policjanci przypominają, że w razie napadu nie warto starać się za wszelką cenę ratować skarbonki, bo życie i zdrowie jest ważniejsze; lepiej zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które mogą później pomóc zidentyfikować sprawcę, oraz jak najszybciej zawiadomić policję.

Na konto Fundacji WOŚP do godz. 19 wpłynęło blisko 12 mln zł.

Zeszłoroczna kwesta, podczas której zebrano ponad 50,6 mln zł, przebiegła spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. (PAP)

gdyj/ akw/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz