Notowania

wiadomości
06.11.2012 14:00

Policja opublikowała zdjęcia uczestników burd przed meczem Polska-Rosja

Komenda Stołeczna Policji opublikowała we wtorek na swoich stronach internetowych zdjęcia 10 mężczyzn uczestniczących 12 czerwca w ulicznych burdach przed meczem Polska-Rosja, rozgrywanym w ramach Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komenda Stołeczna Policji opublikowała we wtorek na swoich stronach internetowych zdjęcia 10 mężczyzn uczestniczących 12 czerwca w ulicznych burdach przed meczem Polska-Rosja, rozgrywanym w ramach Euro 2012.

Zgodę na publikację wizerunków tych osób wyraziła prokuratura. "Wobec tych 10 osób został zebrany materiał dowodowy, który pozwala - w momencie ich zatrzymania - na przedstawienie zarzutów udziału w nielegalnym zbiegowisku" - powiedział we wtorek PAP rzecznik KSP aspirant Mariusz Mrozek.

Zaapelował, aby osoby, które rozpoznają mężczyzn widniejących na zdjęciach, skontaktowały się z wydziałem dochodzeniowo-śledczym KSP pod numerem tel. (22) 603 65 83 i 603 65 41 (w godzinach 8-16) lub całodobowo - 112 i 997.

Przed meczem Polska-Rosja doszło w Warszawie do zajść, które rozpoczęły się podczas marszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy. Grupa około 100 pseudokibiców obu drużyn próbowała doprowadzić do konfrontacji. Nie dopuściła do tego policja, jednak doszło do bójek, rzucania kamieniami, butelkami, odpalenia petard i rac. Kilkanaście osób odniosło obrażenia.

Po zajściach przed, w trakcie i po meczu zatrzymano w sumie 184 osoby: najwięcej, bo 156, Polaków i 25 Rosjan. Wśród nich byli także nieletni.

To kolejny taki przypadek, gdy policja publikuje wizerunki pseudokibiców. Pod koniec maja 2011 roku KSP opublikowała na swoich stronach internetowych zdjęcia 30 warszawskich pseudokibiców, podejrzewanych o udział w zamieszkach na bydgoskim stadionie Zawiszy 3 maja.

Wcześniej galerię zdjęć 51 pseudokibiców z Wielkopolski opublikowano na stronie internetowej wielkopolskiej policji. Zgodę na publikację wydała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ prowadząca śledztwo w sprawie zajść na stadionie podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. (PAP)

gdyj/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz