Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja zatrzymała podejrzanych o pobicie funcjonariusza

0
Podziel się

Do napaści doszło w ostatni piątek wieczorem.

Policja zatrzymała podejrzanych o pobicie funcjonariusza
(ftwitty/iStockphoto)
bDIJqTkR

Policja zatrzymała w niedzielę kolejnych siedmiu młodych ludzi, podejrzewanych u udział w pobiciu funkcjonariusza, który w Sobowie pod Płockiem próbował interweniować, zwracając uwagę na nieprawidłowo zaparkowany samochód.

Wszyscy pochodzą z powiatu lipnowskiego w województwie kujawsko-pomorskim, podobnie jak pięciu zatrzymanych w sobotę, z których czterech usłyszało już zarzuty rozboju i pobicia - poinformował komendant płockiej policji Jarosław Brach. Jeden z zatrzymanych, nieletni, przebywa w policyjnej izbie dziecka.

Do napaści na policjanta doszło w piątek około godz. 19.30, gdy funkcjonariusz po zakończeniu służby wracał swym samochodem do domu i przejeżdżał przez Sobowo. Zatrzymał się, gdyż niewiele brakowało, a doszłoby do kolizji z autem, które nieprawidłowo parkowało przy skrzyżowaniu. Gdy policjant podszedł do tego samochodu, by zwrócić uwagę na złamanie przepisów drogowych, został otoczony przez kilkunastoosobową grupę młodych ludzi. Rozpoczęło się bicie. Napadnięty krzyknął, że jest policjantem, ale to wzmogło agresję. Potem wszyscy napastnicy uciekli.

bDIJqTkT

Obrażenia 25-letniego policjanta z rocznym stażem w służbie nie są groźne - mężczyzna jest poturbowany, ma liczne zasinienia i otarcia naskórka.

Jak powiedział Brach, napaść na policjanta to bulwersujący przykład niczym nieuzasadnionej agresji młodych ludzi, w tym nieletnich. - _ Sprawcy napaści bili funkcjonariusza, odchodzili, potem wracali i znowu bili _ - dodał. W jego ocenie, agresywne, brutalne zachowanie młodych ludzi, które staje się niestety coraz częstszym zjawiskiem, musi budzić zdecydowany sprzeciw.

- _ W całej Polsce młodzi, coraz młodsi ludzie, chwytają za noże, kopią, biją i niestety także zabijają, bo nie potrafią inaczej rozwiązać swoich problemów, nie panują nad emocjami. Agresję kierują przeciw rówieśnikom, dorosłym, także przeciw policjantom. Powszechność zjawiska budzi poważny niepokój. Potrzebna jest szeroka dyskusja o tym problemie i szybkie działania ze strony bardzo wielu środowisk _ - podkreślił Brach.

Sprawę pobicia policjanta prowadzi płocka Prokuratura Rejonowa, która jeszcze w niedzielę, rozpocznie przesłuchania zatrzymanych. Dochodzenie w sprawie prowadzą wspólnie policjanci z Płocka Lipna i Dobrzynia nad Wisłą.

bDIJqTlu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)