Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Politolog: orędzie papieskie nieprzypadkowo poświęcone rodzinie

0
Podziel się:

Nieprzypadkowo orędzie Benedykta XVI na 41.
Światowy Dzień Pokoju poświęcone jest rodzinie, ponieważ "każdy
atak na rodzinę jest działaniem przeciw pokojowi" - uważa
politolog z UKSW w Warszawie ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

Nieprzypadkowo orędzie Benedykta XVI na 41. Światowy Dzień Pokoju poświęcone jest rodzinie, ponieważ "każdy atak na rodzinę jest działaniem przeciw pokojowi" - uważa politolog z UKSW w Warszawie ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

Prezentacja papieskiego orędzia na 41. Światowy Dzień Pokoju pt. "Rodzina wspólnotą pokoju" odbyła się we wtorek równolegle w Watykanie i w Warszawie.

Ks. prof. Mazurkiewicz, komentując dla PAP papieskie orędzie, podkreślił, że Benedykt XVI zwraca w nim uwagę na to, że rodzina jest tym środowiskiem, w którym "człowiek się humanizuje, uczłowiecza". "Stąd też rodzina powinna być chroniona przez państwo. I dlatego - jak mówi papież - wszelkie działania, jeśli nawet w jakiś sposób są one nieświadome, to są to działania przeciwko pokojowi w świecie" - dodał.

Według ks. Mazurkiewicza, papież zwraca uwagę na to, że jeśli chcielibyśmy żyć w dobrych rodzinach, to nasze pragnienia trzeba też przenieść na płaszczyznę globalną - na rodzinę ludzką. "To słowo rodzina nie jest przypadkowe, ale przez pewną analogię, chcemy, aby wszystko dobro, które znamy z relacji rodzinnych, zapanowało między ludźmi, między społeczeństwami, między narodami" - podkreślił politolog.

Zdaniem ks. Mazurkiewicza, pokojowe orędzie papieskie poświęcone rodzinie nie jest przypadkowe, bo rodzina jest fundamentalną instytucją dla życia społecznego, a jednocześnie bywa mocno atakowana poprzez różnego rodzaju "świadome zmiany w prawie", np. możliwość zawierania związków homoseksualnych. Papież podkreśla w orędziu, że podstawą życia rodzinnego jest związek małżeński zawarty przez mężczyznę i kobietę. (PAP)

skz/ itm/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)